Білий дім не став коментувати співпрацю Вашингтона з МКС щодо злочинів рф

Карін Жан-П’єр

КИЇВ. 28 липня. УНН. У Білому домі відмовилися коментувати співпрацю США з Міжнародним кримінальним судом в Гаазі з приводу розслідування воєнних злочинів під час війни рф проти України. Коментар оприлюднила під час брифінгу у четвер речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, пише УНН.

Цитата

“Конкретно щодо МКС, ми не збираємося… ми не збираємося… просто не збираємося вникати в деталі співпраці, що узгоджується з практикою суду щодо розгляду запитів для співпраці на конфіденційній основі. Тож ми просто будемо дуже обережними та продовжуватимемо цю традицію, яка існує вже деякий час”, – сказала речниця Білого дому.

“Ми просто не будемо обговорювати жодних деталей. (…) Я просто не збираюся вдаватися в те, що було спільним, коли справа доходить конкретно до МКС”, – зазначила Жан-П’єр, при цьому розповівши про роль саме Сполучених Штатів щодо розслідувань.

Деталі

Зі слів Жан-П’єр, США підтримують “низку міжнародних механізмів з виявлення та притягнення до відповідальності винних, у тому числі через Офіс Генерального прокурора України, спільну слідчу групу через Євроюст та Моніторингову місію ООН з прав людини, експертні місії, створені в межах Московського механізму ОБСЄ та Міжнародного кримінального суду, серед інших”.

“Отже, ми направили групи міжнародних слідчих та прокурорів для надання допомоги Офісу Генерального прокурора України у документуванні, збереженні та підготовці справ про воєнні злочини для судового переслідування, а Міністерство юстиції уклало меморандум про порозуміння про співпрацю з Україною щодо розслідування та кримінального переслідування воєнних злочинів, скоєних під час вторгнення рф до України”, – сказала вона.

“Із самого початку нападу рф на Україну президент дуже ясно дав зрозуміти: винні та поплічники воєнних злочинів та інших злодіянь в Україні мають бути притягнуті до відповідальності. Він дуже ясно сказав про це”, – зазначила речниця Білого дому.

Доповнення

26 липня The New York Times із посиланням на джерела повідомило, що президент США Джо Байден таємно наказав Штатам розпочати обмін доказами російських воєнних злочинів в Україні з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *