Мета розміщення — заміщення субординованого кредиту, погашення якого почнеться у 2020 році.
Державний експортно-імпортний банк успішно завершив залучення субординованого боргу на міжнародних ринках капіталу з терміном 10 років на суму 100 мільйонів доларів і ставкою 9,95%.
Лід-менеджерами стали J.P.Morgan і Morgan Stanley. Спільна книга заявок для нового випуску включала заявки від близько 50 різних інвесторів і досягла максимальної суми 300 млн доларів.
Остаточний розподіл інвесторів був таким: Швейцарія — 30%, Сполучене королівство — 29%, США — 26%, інші країни Європи — 9% і Азія — 6% за географічною ознакою; управлінці активами і фонди — 61%, хедж-фонди — 21%, банки і приватні банки — 18% за типом інвесторів.
«Розміщення здійснено не з метою отримання додаткової ліквідності (у цьому поки немає необхідності), а саме з метою заміщення існуючого субординованого кредиту, також залученого шляхом випуску єврооблігацій, погашення якого починається у 2020 році», — зазначив член правління Укрексімбанк Олександр Щур.
Повідомляється, що зазначена трансакція є першим випуском субординованих єврооблігацій позичальниками з України з 2006 року.
За даними НБУ, на 1 липня 2019 року розмір загальних активів Укрексімбанку становив 221 млрд грн. За цим показником банк посідав третє місце серед 76 банків, що діяли в країні.
У неділю деякі ЗМІ з посиланням на родичів голови правління фінустанови Олександра Гриценка заявили, що невідомі забрали його в чорний автобус прямо на очах у дитини, з якою він гуляв. Його сім’я звернулася в правоохоронні органи.
Пізніше прес-секретар СБУ Олена Гітлянська повідомила, що главу Укрексімбанку ніхто не викрадав, а затримали його спецслужби за дорученням Генпрокуратури.
Гриценко підозрюється у сприянні легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом, високопоставленими чиновниками часів Януковича.
Источник: www.ua.korrespondent.net