Україна може відновити постачання газу з РФ

Потенційні прямі поставки газу з Росії можуть бути тільки за ціною, прив’язаною до європейського індикатора.

 

Україна може повернутися до прямих поставок газу з Росії. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель в ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера у п’ятницю, 29 листопада.

 

За його словами, прямі поставки газу з РФ, які пропонує в пакеті із транзитом в ході нинішніх переговорів російська сторона, можуть бути, але не за політичною ціною.

 

«Ми говоримо, що якщо ми з вами (Росією — ред.) і можемо домовлятися про прямі поставки, якщо потенційно, в комплексі, в пакеті із транзитом, тому що так РФ ставить питання, таку умову, то ціна обов’язково повинна бути прив’язана до європейського індикатора», -сказав Оржель.

 

Міністр підкреслив, що Україна ні в якому разі не може більше отримати «політичну» ціну на газ. «Ми повинні брати індикатор Європи, і якщо в Європі ціна знижується, а згідно з відповідними оцінками, у Європі найближчим часом можливе збільшення пропозиції та інфраструктури LNG, ми, відповідно, прив’язуємося формульно до ціни Європи», — сказав Оржель.

 

Нагадаємо, раніше в Нафтогазі повідомили, що крайній термін для укладення довгострокового контракту на транзит газу з Росією — 13 грудня.

 

У Кремлі відзначили, що президенти Росії та України Володимир Путін і Володимир Зеленський на зустрічі в Парижі 9 грудня можуть обговорити газові питання, якщо до того часу ситуація не буде вирішена.

 

 

Україна-Росія: газове питання

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і «пакетне» рішення РФ — DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: «Північний потік-2» робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *