Угорщина задоволена станом своїх громад в Україні

Ситуація з угорськими громадами в Карпатському басейні краща, ніж п’ять років тому, повідомив Петер Сіярто.

 

Ситуація з угорськими національними громадами в Карпатському басейні загалом краща, ніж п’ять років тому, але все ще потрібно вирішити багато питань. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, повідомляє Hirado.

 

У своєму щорічному звіті перед комітетом парламенту політик підкреслив, що одну і ту саму історичну подію можна розглядати по-різному з різних ракурсів, але Угорщина очікує, що всі сусідні країни будуть поважати певні історичні події як данину «сумним сторінкам історії Угорщини».

 

«Оскільки Угорщина є країною, де кордони країни і нації не збігаються, національна політика повинна бути зосереджена на зовнішній політиці», — сказав він.

 

 

Сіярто підкреслив, що метою зовнішньополітичної стратегії щодо сусідніх країн є постійне поліпшення становища угорської спільноти, що проживає в цій країні, полегшення їхнього життя і забезпечення того, щоб угорська громада «не поділяла, а об’єднувала нас», і саме про це повинні думати лідери сусідніх країн.

 

Він пояснив, що потрібно або відразу вирішувати питання меншин у відносинах із сусідніми країнами, або будувати історії успіху в інших сферах, а потім час від часу потрібно відкривати складні питання меншин в надії на успіх.

 

«Уряд обрав другу стратегію, і досвід останніх п’яти років свідчить про те, що він прийняв правильне рішення: загальні успіхи покращують ситуацію угорської громади в цілому і дають їй можливість обговорити складні питання на грунті взаємної довіри», — сказав він.

 

Міністр закордонних справ підкреслив, що угорська національна громада не повинна «приносити в жертву на вівтарі геополітичних ігор».

 

Нагадаємо, заступник голови Закарпатської облради Йосип Барто заявив про необхідність створення в регіоні Угорського району з центром у Берегові.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *