Угорщина готова «перегорнути нову сторінку» у відносинах з Україною

Голова комітету із закордонних справ парламенту Угорщини заявив, що прийшов час для діалогу з Україною на вищому рівні.

 

Прийшов час почати українсько-угорський діалог на вищому рівні, заявив голова комітету у закордонних справах парламенту, депутат від правлячої партії Фідес Жолт Немет, повідомляє Hirado.

 

«Угорщина готова» перегорнути нову сторінку «у відносинах з Україною», — заявив Немет.

 

Немет привітав обрання Володимира Зеленського на посаду президента України і кілька досягнень, зроблених з тих пір з низки угорських питань, таких як питання подвійного громадянства.

 

 

У той же час, Немет пошкодував з приводу того, що у Василя Брензовича, голови Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), більше немає мандата у Верховній Раді.

 

Говорячи про українські закони про освіту і мовою, Немет також заявив: він шкодує, що «права угорців на Закарпатті не були відновлені».

 

Своєю чергою, державний секретар Міністерства закордонних справ і торгівлі Левенте Мадяр заявив, що Угорщина зацікавлена ​​у відновленні стабільності і безпеки в Україні, оскільки війна дестабілізувала весь регіон з геополітичними наслідками.

 

«Ми допомагаємо Україні, наскільки це можливо», — сказав він, нагадавши про 100 млн євро, виділених на підтримку зусиль України з відновлення країни. Тепер пора Україні відповісти на «доброзичливу дружність» Угорщини, додав він.

 

«Якщо за попередньої адміністрації це виявилося неможливим, сподіваємося, конструктивний діалог може бути відкритий з діючою, і питання можуть бути врегульовані, навіть якщо не всі відразу», — сказав він.

 

Нагадаємо, заступник голови Закарпатської облради Йосип Барто заявив про необхідність створення в регіоні Угорського району з центром у Берегові.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *