У світі стає на одну хворобу менше

На боротьбу з поширенням сонної хвороби в Африці фахівцям ВООЗ знадобилося вісім років.

 

Зона поширення сонної хвороби в Африці за останні два роки скоротилася до 200 тис. квадратних км, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це йдеться в публікації видання PLoS Neglected Tropical Diseases.

 

 

 

При цьому число її нових носіїв вперше опустилося нижче позначки в тисячу осіб. Це стало можливим завдяки реалізації спеціальної програми ВООЗ з боротьби із сонною хворобою, розпочатої в 2012 році.

 

“Ми знаходимося в кроці від ліквідації епідемії сонної хвороби до кінця 2020 року. Коли ця мета буде вирішена, ми почнемо готуватися до вирішення наступного великого завдання – повного знищення її західноафриканської версії до 2030 року”, – заявили в ВООЗ.

 

В рамках програми ВООЗ і її партнери діагностували і лікували вже заражених людей, стежили за районами, де живуть мухи цеце, знищували їх і розповідали африканцям про небезпеки, які несуть ці комахи і паразити, які переносяться ними.

 

За оцінками ВООЗ, такі країни, як Бенін, Буркіна-Фасо, Камерун, Кот-д’Івуар, Гана, Малі, Руанда і Того повністю ліквідували сонну хворобу на своїй території. Більше половини районів, в яких вона ще присутня, знаходяться в Демократичній республіці Конго.

 

При цьому випадки гострої форми сонної хвороби у всіх країнах Африки сьогодні нечисленні, тому найближчим часом ВООЗ має намір перенаправляти більшу частину ресурсів на боротьбу із західноафриканською версією цієї хвороби, що протікає в більш м’якій формі. Повністю ліквідувати її ВООЗ планує до 2030 року.

 

Як повідомлялося раніше, мешканка Танзанії померла від невідомої хвороби. ВООЗ попросила Міністерство охорони здоров’я Танзанії надати додаткову інформацію про інцидент.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *