У Києві розробляють стратегію теплопостачання до 2030 року

Енергетична стратегія буде орієнтуватися на підвищення енергоефективності та екологічні показники.

 

У КМДА заявили про створення робочої групи для розробки енергетичної стратегії до 2030 року з орієнтиром на підвищення енергоефективності та екологічних показників. Відповідну заяву зробив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв у неділю, 17 листопада.

 

За словами Пантелєєва, враховуючи специфіку столичного теплоенергетичного комплексу, можливості київських ТЕЦ виробляти значні обсяги електроенергії, йдеться про створення енергетичної стратегії.

 

За результатами конкурсу визначено розробника схеми теплопостачання, а також до спільної роботи запрошені компанії і фахівці зі США та Німеччини.

 

Пантелєєв нагадав, що минулого року міська влада повернула в управління теплоенергетичний комплекс і почала процес його модернізації.

 

«Минулого року ми повернули майно, що майже 17 років перебувало в користуванні комерційної компанії Київенерго. Це дві потужні теплоелектроцентралі — ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. Сміттєспалювальний завод «Енергія», 2,7 тис. км тепломереж, 4 станції теплопостачання, 183 котельні, 2946 теплових пунктів, 19 насосних станцій тощо», — сказав він.

 

«Ми провели повноцінний опалювальний сезон, детально вивчили технічний та фінансовий стани комплексу. Це дало нам фактичні дані для роботи над новою енергетичною стратегією і схемою теплопостачання, що стануть дорожньою картою для модернізації систем генерації і транспортування тепла, їх оптимізації з урахуванням сучасних стандартів», — повідомив Пантелєєв.

 

«У процесі розробки Проект USAID з енергетичної безпеки в Україні надаватиме технічну підтримку, запрошені представники проекту GIZ Реформа у сфері енергоефективності України», — повідомив Пантелєєв.

 

Він нагадав, що наприкінці 2018 року Київ підписав Меморандум із Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку і міжнародного співробітництва у сфері модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці.

 

Нагадаємо, що раніше комунальникам Києва дозволили прибирати з вулиць покинуті машини. На вулицях столиці зараз стоять понад 600 кинутих автомобілів.

 

Будівництво метро на Виноградар: фоторепортаж

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *