Три життєво важливих медпрепарати в Росії прирівняли до наркотиків

У перелік «аптечних наркотиків» потрапили опіоїдне знеболювальне, препарат проти епілепсії та краплі для розширення зіниць. За їх незаконний продаж запроваджується кримінальна відповідальність.

У Росії розширили список заборонених сильнодіючих препаратів, до якого внесли протиепілептичний препарат прегабалін, опіоїдне знеболювальне тапентадол і краплі для розширення зіниць тропікамід. Ці ж препарати входять до переліку «життєво важливих», затвердженого урядом РФ.

З неділі, 1 грудня, набула чинності відповідна постанова прем’єра РФ Дмитра Медведєва, підписана в середині цього року. У міністерстві охорони здоров’я РФ влітку заявили, що ці препарати часто використовуються як наркотики людьми, котрі страждають залежністю від опіоїдів.

Внесення препаратів у цей список означає, що вони продаватимуться в аптеках винятково за одноразовим рецептами, за їхні незаконне виготовлення, переробку, придбання, зберігання і перевезення загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до восьми років.

Росіянам радять лікуватися марганцівкою та аскорбінкою

У Німеччині ці препарати також продаються за рецептом, для пацієнтів їхня вартість покривається страховкою, оплачується тільки збір у розмірі 5-10 євро.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *