Санкції не зупинили: Росія продовжує заробляти на експорті металургії

Основні тези

  • Росія переорієнтувала експорт металургії на країни Близького Сходу, Азії та Північної Африки після санкцій ЄС та США, зберігаючи стабільні поставки.
  • Євросоюз продовжує імпорт російських металургійних напівфабрикатів і чавуну, використовуючи квоти, з різким збільшенням імпорту на початку 2025 року.

Росія продовжує експорт металопродукції / Рixabay

Санкції Євросоюзу та США зменшили експорт російської металургії, але не змогли завдати йому очікуваної шкоди. Росія переорієнтувала ринки збуту та продовжує заробляти мільярди.

Куди Росія продає свою металургійну продукцію

Після введення західних санкцій у 2022 році Росія поступово переорієнтувала свій металургійний експорт з Європи та США до країн Близького Сходу, Азії та Північної Африки, повідомляє 24 Канал з посиланням на GMK Center.

За даними видання, у перший рік введення масштабних санкцій Росія спрямувала поставки сталевих напівфабрикатів до Китаю – їхній експорт у 2022 році зріс у 3 рази. Однак за підсумками 2024 року експорт чорних металів з Росії скоротилися вдвічі. Втім стабільними залишаються поставки залізної руди на китайський ринок – до 9,7 мільйона тонн (на 2023 рік).

Ще одним ринком збуту для російської металопродукції стала Туреччина. Експорт напівфабрикатів та чавуну у 2022 році зріс у 2,1 і 1,7 раза відповідно. У 2024 році через наплив дешевої китайської сталі поставки російських напівфабрикатів до Туреччини впали на 20%. Однак Туреччина стабільно закуповує чавун у Росії.

Важливо! Країни Близького Сходу та Африки не змогли стати для Росії важливими споживачами сталі. Проте вона збільшила у кілька разів поставки сталевих напівфабрикатів.

Чому санкції не мали очікуваного впливу на експорт Росії

Попри санкції, російський експорт сталі та напівфабрикатів залишається значним через великий попит у країнах, які не запроваджували обмеження. Зіграла свою роль і відсутність повної заборони на постачання російської металургійної продукції до Європи.

Євросоюз продовжує купувати російські напівфабрикати та чавун, хоча для них і діє режим квот. Минулого року квота на експорт російського чавуну до ЄС у 1,14 мільйона тонн була повністю використана ще до вересня.

У січні-лютому 2025 року Євросоюз взагалі різко наростив імпорт російської металургійної сировини.

  • Імпорт чавуну зріс у 8,7 раза в річному розрахунку – до 678,4 тисячі тонн за два місяці. Найбільше чавуну у Росії цьогоріч закупили Італія, Латвія і Бельгія.
  • Обсяги імпорту напівфабрикатів з Росії збільшилися взагалі на 16,2% у річному розрахунку – до 551,4 тисячі тонн. Основними споживачами напівфабрикатів у січні-лютому біли Італія, Бельгія та Данія.

Варто знати! Додатково російський експорт стимулював демпінг цін на сталеву продукцію, що зробило її ще більш привабливою для покупців.

Вам може бути цікавим:

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *