Росія максимально збільшила транзит газу Україною

Транзит російського газу по території України в Європу зріс майже до 300 мільйонів кубометрів на добу.

 

Останнім часом Газпром збільшив транзит газу через Україну, практично, до максимуму. Про це повідомив директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон у Facebook.

 

 

За його словами, після недавньої пропозиції Газпрому Нафтогазу про продовження контракту на рік, створюється враження, що Росія не особливо планує продовжувати транзит через Україну газу після 1 січня 2020 року.

 

«В останні тижні Газпром збільшив транзит через Україну, практично, до максимуму — 294 млн м3», — підкреслив він.

 

На думку Макогона, можна зробити висновок: Газпром докладає максимум зусиль для того, щоб максимально скоротити необхідність відбору свого газу з європейських ПСГ за рахунок збільшення поставок через Україну з метою його реалізації пізніше за вищими цінами. «А ціни, безсумнівно, будуть вищі, якщо Газпром припинить транзит», — вважає глава Оператора ГТС.

 

 

Раніше Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію про продовження терміну дії існуючого контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України терміном на один рік. У реченні російської компанії зазначено, що необхідними умовами є відмова обох сторін від всіх взаємних претензій у міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів.

 

 

 

Україна-Росія: газове питання

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і «пакетне» рішення РФ — DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: «Північний потік-2» робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *