Кошти будуть вкладатися тільки в ті компресорні станції, які будуть належно використовуватися.
Газотранспортну систему (ГТС) України планують перебудувати під транзитну потужність близько 40 млрд кубометрів. Про це повідомив гендиректор Оператора ГТС Сергій Макогон в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна, опублікованому у вівторок, 14 січня.
“Зараз у нас уже є розуміння, що, швидше за все, буде плюс-мінус 40 млрд, і під ці потужності ми будемо перебудовувати систему. Це означає, що ми будемо вкладати в модернізацію тільки тих компресорних станцій, які будуть використовуватися, а решту будемо поступово виводити з експлуатації”, – сказав він.
Макогон зазначив, що дозвіл на це має надати Кабмін.
“Самі труби викопувати ніхто не буде, тому що це економічно недоцільно. Витрати на їхнє вилучення, рекультивація землі і так далі не покривають вартість металу. У цих трубах буде знижено тиск, відповідно, будуть пред’являтися менші вимоги з регламентних робіт, рідше треба проводити діагностику”, – пояснив він.
При цьому глава Оператора ГТС вважає, що транзит російського газу через Україну збережеться й після 2024 року.
“Такої балансувальної потужності, такої гнучкості, яку може дати українська ГТС, більше немає. Північний потік – це абсолютно негнучка система. У них стоїть одна компресорна станція на 200 або 250 атмосфер на Балтиці і качає газ через всю Балтику, який виходить у Німеччині. Ця система розрахована на постійне прокачування стабільних обсягів. Тому наша система має залишитися затребуваною, якщо Газпром залишиться основним постачальником газу в Європу”, – пояснив він.
Раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак порадив Україні скорочувати пропускну здатність ГТС і знижувати витрати на її утримання.
Зазначимо, згідно з п’ятирічною угодою, РФ транспортує через українську ГТС 65 мільярдів кубометрів газу в цьому році, а в наступні чотири роки по 40 мільярдів.
Україна-Росія: газове питання
СюжетТранзит із присмаком корупції. Слабкі місця газової угоди
СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і “пакетне” рішення РФ – DW
Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу
Порошенко: “Північний потік-2” робить ФРН залежною від Росії
Источник: www.ua.korrespondent.net