Поляки обурилися через прапори УПА на БТР Rosomak: міністр оборони Польщі назвав це провокацією Сергій ПоповичОсновні тези
- Польща обурена червоно-чорними прапорами на українських БТР Rosomak, що викликало різку реакцію міністра оборони Польщі, який назвав це провокацією.
- Історичні події, такі як Волинська трагедія, викликають чутливість у Польщі до символіки УПА, що впливає на польсько-українські відносини.
Поляки обурилися через прапори УПА на БТР Rosomak / Кадр з відео користувача WarNewsPL
Профіль WarNewsPL 20 грудня у соцмережі X оприлюднив відео з БТР Rosomak, який належить Силам оборони України. На корпусі транспортера був червоно-чорний прапор, що викликало негативну реакцію в Польщі.
Автор публікації назвав цей прапор “бандерівським” та закликав Міноборони Польщі втрутитися. Про це повідомляє 24 Канал.
Що обурило поляків
Автор публікації до відео з українськими Rosomak написав: “Бандерівські прапори на КТО Rosomak, які українцям передала Польща…”. Він позначив Міноборони Польщі та попросив розібратися.
Довідка: БТР Rosomak – це чотиривісна бронемашина, виготовлена в Польщі на основі фінського Patria AMV. Україна отримала 100 одиниць цієї техніки в рамках допомоги від польського уряду.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш негайно відреагував, назвавши це провокацією. Він повідомив, що доручив зв’язатися з українським військовим аташе у Варшаві для з’ясування обставин інциденту.
Прапори УПА на бронетранспортерах Rosomak, які Польща постачає українській армії, – це провокація, яка не повинна мати місця,
– написав очільник міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
Чому поляки гніваються на прапори УПА
Польща чутливо ставиться до символіки, пов’язаної з УПА, через історичні події, зокрема Волинську трагедію. Раніше Косіняк-Камиш заявляв, що вирішення цих історичних питань є важливою умовою для інтеграції України до ЄС.
У 2023 році, на 80-річчя Волинської трагедії сейм Польщі ухвалив резолюцію про вшанування пам’яті жертв, заявивши, що польсько-українське примирення повинно включати “визнання провини і вшанування пам’яті жертв”. Тоді ж Польща почала ексгумацію тіл загиблих. У 2016 році у Польщі визнали ці події геноцидом.
Волинська трагедія (1943-1944 роки) – це двосторонні масові вбивства польського та українського населення на Волині у часи Другої світової війни. Кількість жертв серед поляків, за даними різних істориків, коливається від 30 до 70 тисяч людей, проте цифри офіційної Варшави – 100 тисяч. Кількість убитих українців оцінюють від 5 до понад 20 тисяч людей.
Події Волинської трагедії Варшава називає “етнічними чистками” та геноцидом. Українська сторона називає ці події “трагедією” і закликає до взаємних вибачень, міжнаціонального прощення і примирення.
Источник: www.24tv.ua