Нобелівська премія 2019 миру: лауреати премії миру – список

Нобелівська премія миру-2019
/ 24 канал

Абій обіймається з Афверкі

Дві африканські держави перебували у стані війни з 1998 року. Приводом для спалаху збройного конфлікту стали дії поліції Ефіопії щодо селян невеликого селища в провінції Тиграй, яку Еритрея вважала своєю. У 1998 році еритрейські війська вдерлися на територію Ефіопії, окупувавши велику частину прикордонної місцевості Бадме, використавши важке озброєння, танки, літаки та артилерію. Влада Еритреї заявила, що історично, відповідно до давніх італійських карт, ці землі є еритрейською територією.

У 2000 році сторони уклали перемир’я, яке не було реалізовано аж до 2018 року. Велися активні бойові дії. У 2012 році Ефіопія бомбардувала 3 військові табори в Еритреї. В червні 2016 року військові дії відновилися, забравши багато людських життів. В ході конфлікту загалом загинули близько 80 тисяч людей.

Нагадаємо, що у 2018 році експрезидент Польщі Лех Валенса, а потім і Верховна Рада України номінувала на Нобелівську премію миру тодішнього політв’язня Олега Сенцова. З відповідною пропозицією депутати звернулися до Норвезького Нобелівському комітету. Сенцов пробув у російській в’язниці понад 5 років, голодував 145 днів та був звільнений з полону у вересні 2019 року.

Хто отримав Нобелівську премію миру в 2018 році?

Лікар із Конго Деніс Муквеге та іракська правозахисниця Надя Мурад. Нобелівський комітет присудив їм нагороду за зусилля у боротьбі із сексуальним насильством у військовий час.

За що присуджують Нобелівську премію миру? Відповідно до волі Альфреда Нобеля, премію миру вручають тому, хто робить найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями, у скасування або скорочення армій, що існують, за проведення або агітацію мирних з’їздів. Преміальний фонд Нобелівської премії в кожній з галузей у 2019 році – 9 мільйонів шведських крон (понад 900 тисяч доларів США).

Дивіться відео про лауреатів Нобелівської премії у інших номінаціях:

 

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *