Потрібно дочекатися повного тексту рішення комісії, а потім робити висновки, вважають у Києві.
Засідання Венеціанської комісії (ВК) ще не закінчилося, тому передчасно оцінювати її висновки про право Росії бути в Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це написав заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця у Facebook у п’ятницю, 6 грудня.
“Пропоную дочекатися остаточного узгодженого тексту. Так як рішення непросте і базувати його оцінку на окремих положеннях і пропозиціях не в контексті небезпечно. Засідання ВК триває прямо зараз… Але вже зараз слід відзначити – санкції можуть застосовуватися і навіть посилюватися, щоб поки що не говорили в російському парламенті і їхні поплічники”, – зазначив Кислиця.
За його словами, у ПАРЄ просувають тему максимального ускладнення при накладенні санкцій, навіть їхнього запобігання, адже “такою була умова Москви європейцям щодо “повернення” в ПАРЄ”. Цей процес, зазначив він, відбувається під виглядом розробки “комплементарного” механізму.
“Те, що “Росія може бути в ПАРЄ” – це не новина. РЄ, і в т.ч. ПАРЄ – яка прийняла відповідний opinion, – запросила Росію в організацію під час чеченської війни, у якій загинуло від 50 до 80 тис. російських громадян, і Страсбургу було по барабану. Росія залишалася в ПАРЄ і в РЄ, незважаючи на війну проти Грузії. І Страсбургу було так само неважливо. Тому не слід робити “новину” або, скоріше, хайп з того, що не є “новиною” – а, по суті, є реаліями в РЄ – уже більше двох десятків років…” – додав заступник міністра.
Як стало відомо, Венеціанська комісія вирішила, що анексія, здійснена Росією, необов’язково повинна позбавляти її повноважень у ПАРЄ, але Рада Європи може вводити проти неї санкції.
Нагадаємо, що українська делегація відмовилася від участі в сесії ПАРЄ з 30 вересня до 4 жовтня в Страсбурзі. Причиною такого рішення стало повернення Росії до сесійної зали. Позицію України підтримали Польща, Литва і Грузія.
Пізніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що Україна поки не планує повертатися в ПАРЄ.
Источник: www.ua.korrespondent.net