Кабмін затвердив проект МВС на 137 мільйонів євро

У рамках проекту із Францією протягом трьох років Держприкордонслужба отримає 20 патрульних катерів.

 

Уряд України на засіданні у п’ятницю, 15 листопада, підтримав проект посилення системи морської безпеки й охорони кордону. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє прес-служба МВС.

 

За його словами, незабаром буде підписано угоду із Францією, після чого Верховна Рада повинна її ратифікувати, і за три роки Держприкордонслужба отримає 20 сучасних патрульних кораблів французької компанії ОСЕА. Це вже другий, після авіації МВС, за масштабом українсько-французький проект.

 

«Ми потребуємо посилення і мобільності на воді. В окупованій АР Крим залишилися бази і 19 суден, а 80% наявних кораблів технічно застаріли і вимагають постійного оновлення. Тому сьогодні ми презентуємо великий і важливий структурний проект посилення системи охорони морських кордонів, у рамках якого для потреб Держприкордонслужби України закуповує 20 французьких патрульних кораблів ОСЕА», — сказав міністр.

 

Аваков зазначив, що пропозиція компанії ОСЕА було найбільш економічно вигідною для України та потреб ДПСУ, а Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування та погодилася на часткову локалізацію, 25%, виробництва в Україні. Судна виготовляються з морського алюмінію, тому вони будуть легші і більш маневрені.

 

Крім виробництва і поставок суден, проект включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу і 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації (або 2400 годин), технічну підтримку в Україні (по одному техніку й інженеру компанії виробника) протягом 60 місяців із дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу і страхування на час переходу.

 

Аваков зазначив, що вартість контракту 136,5 млн євро.

 

«Реалізація проекту планується, зокрема, із частковим фінансуванням як за рахунок кредитних коштів комерційних банків, так і за рахунок казначейської позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% — кредитні кошти», — розповів глава МВС.

 

Раніше повідомлялося, що для прикордонників куплять п’ять українських катерів.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *