“Жалюгідно”: Угорщина образилася, що її не запросили на захід з нагоди головування Польщі в ЄС Софія РожикОсновні тези
- Польща не запросила Угорщину на церемонію з нагоди головування в ЄС через надання політичного притулку польському депутату.
- Угорщина засудила цей вчинок, заявивши, що це “жалюгідно і по-дитячому”.
Угорщина образилася, що її не запросили на захід з нагоди головування Польщі в ЄС / Фото EPA
Польща з 1 січня почала своє головування в ЄС. Однак на церемонію, яка відбулася у Варшаві 3 січня, вирішили не запрошувати Угорщину.
Угорська влада образилася та “рішуче” засудила такий вчинок. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на державного секретаря з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтана Ковача.
Угорщина вважає вчинок Польщі “жалюгідним”
Ковач заявив, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто “рішучими словами” засудив Польщу.
Жалюгідно і по-дитячому – це єдині слова, якими я можу описати це рішення,
– процитував він главу угорського МЗС.
Нагадаємо, що Польща не запросила посла Угорщини на церемонію початку свого головування в ЄС, бо остання надала політичний притулок депутатові від польської партії “Право і справедливість” Марчину Романовському.
Тому польська сторона вирішила, що “посол Угорщини не є бажаним гостем” на заході. До слова, запрошення не отримав також і прем’єр Угорщини Віктор Орбан.
До слова, раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав російського диктатора Владіміра Путіна “справедливим партнером” його країни, а також сказав, що такі зв’язки вигідні для угорських громадян. Окрім Росії Орбан назвав друзями Угорщини Туреччину, Китай, Ізраїль та нову адміністрацію США.
Варто зазначити, що Євросоюз офіційно відмовив угорському уряду у фінансуванні на суму 1,04 мільярда євро через звинувачення у корупції, зокрема порушенні правил державних закупівель, а також через відсутність контролю та прозорості. Це перший в історії випадок подібних санкцій проти члена блоку.
Цікаво, що Володимир Зеленський підкреслив, що Віктор Орбан має “надто теплі відносини” з Владіміром Путіним. Він також висловив сумніви щодо “мирних ініціатив” прем’єр-міністра Угорщини.
Загалом прем’єр-міністр Угорщини своїми рішеннями та діями неодноразово шкодив Україні, зокрема перешкоджав вступу нашої країни у Євросоюз, а впродовж повномасштабного вторгнення Орбан часто вдавався до шантажу. Наприклад, просив не накладати санкції на російських воєнних злочинців в обмін на свій голос, який був вирішальним для ухвалення певних рішень.
Источник: www.24tv.ua