Гончарук: Розмір платежів можна знизити на третину

Розмір платіжки можна знизити за рахунок термоізоляції не тільки на 30%, а й на 50%, повідомив прем’єр-міністр.

 

Кабінет Міністрів розробив механізм, який дозволить знизити розмір платежів українців за житлово-комунальні послуги на 30%. Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук сказав в інтерв’ю РБК-Україна.

 

Як зазначив Гончарук, більше 60% у платіжці багатоквартирного будинку — це тепло і гаряча вода. «Якщо це основна частина витрат, то щоб оптимізувати цю ситуацію, якщо я хочу знизити платіжку, потрібно починати з цього», — сказав він.

 

За його словами, в тарифі дві складові — ціна тепла (в якій майже 80% становить ціна газу) і обсяг споживання.

 

«Що правильно зробити? Правильно — спочатку знизити споживання. Яким чином? Дуже просто, знову повертаємося до питання енергоефективності. Найпростіше — це термомодернізація, тобто енергозбереження. Причому, ці всі історії з пінопластом, який ліпиться до стіни, — це створює більше шкоди», — сказав він.

 

За його словами, якщо серйозно говорити про термомодернізацію багатоквартирних будинків у нашій країні, можна економити, приблизно, від 25 до 60, іноді 70 відсотків тепла.

 

«Це означає, що в цій частині платіжка може знизитися на 30 відсотків, а в окремих випадках навіть удвічі», — додав він.

 

Нагадаємо, на вихідних президент Володимир Зеленський провів нараду щодо зниження тарифів. Уряд пропонує президенту внести законопроект, який повинен знизити тарифи на опалення.

 

А 2 грудня Зеленський анонсував зниження тарифів на тепло майже на 50%.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *