Глава ЄК слідом за Путіним поговорила з Зеленським

Український президент вперше поговорив з новою главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

 

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

 

Глава держави привітав керівницю Єврокомісії з початком роботи нового складу ЄК та побажав успіхів у реалізації визначених пріоритетів.

 

«Сподіваюся, що за вашого лідерства провідна роль Європейського Союзу в підтримці реформ і захисту територіальної цілісності та суверенітету України буде тільки зміцнюватися», — зазначив Глава Української держави.

 

Володимир Зеленський запевнив Президента Єврокомісії в незмінності євроінтеграційного курсу держави і поінформував про результати активізації реформ в Україні та виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

 

Лідери погодилися продовжувати реалізацію домовленостей, досягнутих під час 21-го саміту Україна — ЄС. Йшлося, зокрема, про перспективи укладення угоди між Україною та Євросоюзом про так званий промисловий безвіз і візит відповідної оціночної місії в Україну на початку наступного року.

 

Урсула фон дер Ляєн підтвердила готовність ЄС і надалі підтримувати нашу країну в процесі реформ, а також співпрацювати в контексті надання Україні макрофінансової допомоги.

 

Крім того, президенти обговорили ситуацію з безпекою на Донбасі. Володимир Зеленський повідомив керівниці ЄК про хід підготовки до зустрічі лідерів у нормандському форматі.

 

Урсула фон дер Ляєн, зі свого боку, запевнила, що Європейський Союз буде продовжувати безумовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

 

«Санкції ЄС будуть залишатися прив’язаними до повного виконання Мінських домовленостей і повинні бути продовжені під час наступного засідання Європейської ради», — зазначила вона.

 

Лідери погодили графік політичного діалогу і пріоритети двосторонньої співпраці на найближчі місяці. Володимир Зеленський запросив Урсулу фон дер Ляєн відвідати Україну найближчим часом.

 

Раніше сьогодні глава ЄК поговорила з президентом Росії Володимиром Путіним.

 

Відзначимо, новий склад Єврокомісії на чолі з фон дер Ляєн почав діяльність 1 грудня.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *