Французька матриця на рідкісній зброї: ЗСУ збили два експериментальні дрони “Мерлін” за два дні

Французька матриця на рідкісній зброї: ЗСУ збили два експериментальні дрони “Мерлін” за два дні Ірина ЧеботніковаОсновні тези

  • ЗСУ збили два експериментальні дрони “Мерлін-ВР” за два дні.
  • Дрони “Мерлін-ВР” є розвідувальними безпілотниками, представленими ворогом у 2021 році як високотехнологічна зброя.
  • Виявлено, що в “Мерлін-ВР” використовуються французькі тепловізійні матриці, ізраїльська лінза та китайський стартер-генератор, що робить їх виробництво дешевшим.
  • Розробкою “Мерлін-ВР” займається НДІ сучасних телекомунікаційних технологій у Смоленську. Дрон може перебувати в повітрі до 10 годин і переносити до 8 кг корисного навантаження.

Російський розвідувальний дрон “Мерлін” / Колаж 24 Каналу

“Мерлін-ВР” є розвідувальним дроном, який ворог представив у 2021 році як експериментальну зброю. Та за останні два дні росіяни втратили два “унікальні високотехнологічні” БпЛА.

Торік мовилося про те, що завдяки БпЛА “Мерлін” окупанти відстежують ситуацію й намагаються зібрати оперативні дані. Два безпілотники знищили тоді над Миколаївщиною та Херсонщиною.

Рідкісні “Мерлін-ВР” збили зенітними FPV-дронами

8 вересня Національна гвардія України показала відео ураження цього БпЛА, а 9 вересня волонтер Сергій Стерненко виклав відео роботи по “Мерліну” та “Суперкаму” 38 окремої бригади морської піхоти ЗСУ.

Бійці зенітного ракетно-артилерійського дивізіону “Рубіж” на Лимано-Куп’янському напрямку збили “Мерлін”

“Мерлін-ВР” можна побачити значно рідше, аніж дрон Zala чи “Орлан”. ЗСУ вперше збили його у червні 2022 року, тоді ж і роздивилися, що всередині.

Росіяни використовують в ньому французькі тепловізійні матриці Lynred (Ulis) PICO1024, а замість паливного бака була встановлена пластикова каністра, ймовірно, для здешевлення виробництва. Також в ньому було знайдено ізраїльську лінзу та китайський стартер-генератор,
– наводять дані Defense Express.

Наступного разу “Мерлін” потрапив до рук Сил оборони у січні 2023 року. Імовірно, окупанти вирішили не запускати у масове виробництво цю розробку, тож і нечасто використовують їх на фронті.

Розробило цей дрон НДІ сучасних телекомунікаційних технологій, яке базується у Смоленську. Даних про безпілотник небагато: він має максимальну висоту польоту до 5000 метрів, може перебувати в повітрі до 10 годин, переносить від 6,5 до 8 кілограмів корисного навантаження.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *