Доведено відсутність об’єктивної реальності

Експериментальним шляхом було доведено, що на квантовому рівні результат одного і того самого процесу залежить від «спостерігача».

 

Вчені з Австрії, Великобританії і Франції експериментальним шляхом довели, що об’єктивної реальності не існує. Про це пише науковий журнал Science Advances.

 

Фахівці провели експеримент, який доводить наявності протиріч в існуючій теорії квантової механіки. Приміром, якщо кілька осіб бачать одні і ті самі процес чи явище, враження від цього у всіх будуть приблизно однаковими.

 

Фізики довели, що у квантовому світі це не так. Два різних спостерігачі, які побачили один квантовий процес, можуть отримати різні результати — і всі вони будуть достовірними.

 

Щоб підтвердити наявність протиріч у квантовій теорії, фахівці провели експеримент на подобі ускладненої розумової задачі Шредінгера. Квантовий комп’ютер зібрав дані про три пари заплутаних фотонів. Перша пара представляє собою монети, а дві інші — їх «підкидають» і змінюють поляризацію. При цьому кожна «монета» разом з «підкидальним» фотоном ізольована від решти частинок, а дві «інші» ізольовані від решти «учасників» експерименту.

 

Зібрані дані показали наявність прихованих параметрів у квантово-механічній теорії.

 

Цей експеримент доводить, що кожний зі спостерігачів квантового явища може отримати власні результати, що відрізняються один від одного, але при цьому — однаково достовірні.

 

Раніше повідомлялося, що фізики вперше зробили фото квантової заплутаності. Також Корреспондент писав про те, що фізики відкрили нову частинку.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *