До України не дійшло $35 млн військової допомоги США

Гроші мали піти на придбання озброєнь, включаючи гранатомети, на засоби зв’язку, а також на оснащення бойових кораблів ВМС України.

З виділених США майже 400 млн доларів на військову допомогу Україні не дійшли трохи більш як 35 млн доларів. Про це повідомляє газета Los Angeles Times з посиланням на документи про витрати Пентагону, що опинились у розпорядженні газети.

Як наголошується, ці кошти повинні були піти на купівлю озброєнь, включаючи гранатомети, на засоби зв’язку, а також на оснащення бойових кораблів ВМС України. Видання пише, що члени Конгресу США обізнані про ситуацію, що склалася, і вимагають від Міноборони пояснень, чому частина цих грошей не дійшла до України, хоча фінансовий рік у США завершився 30 вересня.

Прес-секретар Пентагону Карла Глісон підтвердила газеті, що Україні ще слід перевести 36 млн доларів. При цьому підполковник відмовилася назвати причину, з якої кошти досі не були відправлені до Києва. Вона лише зазначила, що Україна отримає ці гроші «протягом наступних кількох тижнів».

Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що Трамп розпорядився провести перегляд військової допомоги Україні. На час ревізії кошти були заморожені.

Пізніше допомогу Києву розблокували, однак у вересні в США спалахнув скандал навколо липневої телефонної розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.

Вона стала підставою для оголошення Палатою представників Конгресу США про початок процедури імпічменту Трампу.

Як стверджують опоненти американського лідера, Трамп під час бесіди намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності в Україні сина колишнього віце-президента США Джозефа Байдена в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *