Чому Трамп запросив Зурабішвілі на інавгурацію та що робитиме новий “президент” Грузії

Чому Трамп запросив Зурабішвілі на інавгурацію та що робитиме новий “президент” Грузії Юлія ГринишинаОсновні тези

  • Саломе Зурабішвілі запрошена на інавгурацію Дональда Трампа, що демонструє підтримку США.
  • Михеїл Кавелашвілі хоча й склав присягу, грузинський народ його легітимність не визнає та продовжує протестувати.
  • Протести в Грузії тривають з вимогами нових парламентських виборів та звільненням політв’язнів.

Опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі запрошена на інавгурацію нового лідера США Дональда Трампа. Таким чином Сполучені Штати продемонстрували їй підтримку. А от новий “президент” Грузії, чию легітимність народ не визнає, буде виконувати лише одну функцію.

Про це в етері 24 Каналу зазначив грузинський політолог Гела Васадзе, наголосивши, що якщо США запрошують Зурабішвілі як президента на інавгурацію Трампа 20 січня 2025 року – це означає, що для США президентом є саме вона.

Що є проблемою для “Грузинської мрії”

Прогнозуючи подальший розвиток подій, політолог озвучив, що Михеїл Кавелашвілі, який 29 грудня склав присягу в парламенті Грузії, буде займатися тільки тим, що підписуватиме закони проросійської партії “Грузинська мрія”.

Президент “Грузинської мрії” взагалі нічого не робитиме. Він для цього і прийшов. Його завдання – підписувати те, що буде штампувати парламент в режимі скаженого принтера,
– озвучив Васадзе.

Політолог також зауважив, що опозиційна президентка Саломе Зурабішвілі не є політичним лідером протестувальників, вона є інститутом. Він пояснив, що в країні є політичні лідери, але знову ж таки – від певних політичних партій.

Однак протести, які тривають в Грузії – це акції всього суспільства, а не окремих політичних діячів. В цьому, зі слів Васадзе, і полягає вся складність для проросійської “Грузинської мрії”.

От був би певний штаб, наприклад, під час Майдану. Янукович вирішив би домовитись з Яценюком, Тягнибоком, Кличком. І, припустимо, вони б домовились. Хіба від цього розійшовся б Майдан? Ні. Так само в Грузії,
– зазначив Васадзе.

Нагадаємо, в Грузії тривають протести, а також продовжуються затримання активістів. Мітингувальники висувають 2 вимоги. Люди хочуть, аби в Грузії провели нові парламентські вибори та звільнили політичних в’язнів. Вибори 26 жовтня 2024 року грузинські активісти вважають сфальсифікованими.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *