Колишній керівник грецького відділення компанії був визнаний винним у відмиванні грошей і звільнений після декількох місяців в’язниці.
У Греції колишній керівник компанії Siemens Hellas Продромос Маврідіс, якого в грудні 2019 року засудили до 15 років ув’язнення за відмивання грошей, вийшов на волю після двох місяців ув’язнення. Про це у вівторок, 28 січня, повідомляє РИА Новости.
Зазначається, що Продромос 24 січня подав прохання про звільнення, посилаючись на стан здоров’я. Суд задовольнив його клопотання про звільнення, наклавши обмежувальні умови – йому заборонено виїзд з країни, він зобов’язаний раз на місяць з’являтися у відділення поліції в районі проживання.
Як відомо, наприкінці 2019 року суд у Греції одноголосно визнав винними 22 з 54 підсудних у справі про корупцію і підкуп німецькою компанією Siemens чиновників для отримання багатомільярдних контрактів у 1997 році. Суд визнав доведеними хабарі на 69 мільйонів євро. 27 підсудних були виправдані через закінчення терміну переслідування, а п’ятеро були визнані невинними.
У результаті тюремні терміни отримали 12 представників Siemens, шість представників Грецької телекомунікаційної компанії OTE і ще чотири людини – підприємці та банкіри. Низка фігурантів справи зникли в Німеччині, Берлін відмовляється видати їх.
Корупційний скандал у справі Siemens став одним з найгучніших у Греції і в світі – німецький концерн звинувачується в підкупі політиків і завданні Греції шкоди на два мільярди євро. Siemens видала десятки мільйонів євро хабарів з “чорної каси”, щоб отримати контракти на поставки цифрового обладнання для автоматизованих телефонних центрів провідній грецькій телекомунікаційній компанії OTE в 1997 році.
Серед 64 обвинувачених були колишні міністри, колишній генеральний директор Siemens Hellas Міхаліс Хрістофоракіс, котрий ховається в Німеччині, колишнє правління OTE, 13 громадян Німеччини, колишні представники “материнської” компанії і банкіри. За час суду десять обвинувачених померли. Ще з 80 осіб звинувачення були зняті.
Крім того, компанія звинувачувалася в підкупі чиновників у період підготовки до літніх Олімпійських ігор 2004 року в Афінах, щоб безперешкодно отримати великі державні контракти на 1,3 мільярда євро. З “чорної каси” давалися хабарі за контракти на постачання обладнання для залізниці.
Також Компанія Siemens постачала армії телекомунікаційне обладнання та брала участь в його модернізації за програмою Гермес 2 в 1999 році.
Розслідування справи про підкуп грецьких чиновників за контрактом 1997 року розпочалося 13 років тому. Воно було передано в суд ще в 2015 році, проте початок судових слухань довго затягувався. Суд тривав три роки.
Як повідомлялося, у 2017 році спалахнув скандал навколо Siemens через поставки турбін в анексований Росією Крим.
Німецький концерн звинуватив Росію в недотриманні умов договору і подав позов до Арбітражного суду Москви. Кремль спочатку наполягав, що до Криму прибуло “російське обладнання, складене з російських комплектувальних”, але потім визнав факт модернізації турбін Siemens і їхні поставки на захоплений російськими військами український півострів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net