Помпео наголосив, що дії Росії, іранського режиму, "Хезболли" й режиму Асада заважають припиненню вогню.
Держсекретар США засудив режим Башара Асада, який за підтримки Росії, Ірану й “Хезболли” знищує мирне населення Ідлібу на північному заході Сирії, та пригрозив їм потужними санкціями в разі продовження насильства.
Про це йдеться в офіційній заяві глави Держдепу, оприлюдненій у понеділок, 27 січня.
“США із серйозним занепокоєнням стежать за ситуацією на північному заході Сирії, де, як повідомляється, об'єднані сили Росії, іранського режиму, “Хезболли” та режиму Асада вдаються до масштабних атак проти населення”, – зазначив Помпео.
Він згадав про повітряні та наземні обстріли, через які “тисячі мирних мешканців Марат ан-Нумана опинилися в пастці”. В інших районах десятки тисяч людей стали вимушеними переселенцями.
“Дестабілізуючі дії Росії, іранського режиму, “Хезболли” й режиму Асада заважають припиненню вогню на півночі Сирії, прописаному в резолюції 2254 РБ ООН, а також безпечному поверненню сотень тисяч переміщених осіб до їхніх осель”, – констатував Помпео.
Він заявив, що Вашингтон засуджує невиправдані атаки на населення Ідлібу та закликає негайно припинити вогонь і надати повний доступ гуманітарним організаціям до постраждалих районів.
“Сполучені Штати готові вжити найпотужніших дипломатичних та економічних заходів проти режиму Асада та будь-якої країни чи окремих осіб, котрі підтримують його жорстоку позицію”, – наголосив керівник Держдепу.
Нагадаємо, на північному-заході Сирії 21 січня авіаудари російських військових спільно з армією Ассада забрали щонайменше 40 життів. Серед вбитих сирійська сім'я в селі Кфар Таал на захід від контрольованого урядом Алеппо. Там загинуло вісім осіб, зокрема шестеро дітей.
Про запровадження режиму припинення вогню у так званій Ідлібській зоні деескалації у Сирії 9 січня заявили російські військові після відповідної домовленості президентів Росії Володимира Путіна та Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Це вже не перша спроба Росії та Туреччини досягти перемир'я у Ідлібі.
Ідліб залишається останнім оплотом противників режиму сирійського президента Башара Асада у багаторічній війні на території країни. Регіон контролює коаліція ісламістських угруповань “Тахрір аш-Шам” і світські збройні загони з “Національного фронту за звільнення”.
Наступ військ Асада на Ідліб розпочався минулого року за підтримки російської авіації та інших союзників Дамаска. Від кінця квітня 2019 року російські військово-повітряні сили і сирійські урядові сили здійснюють авіанальоти на сирійські провінції Ідліб і Хама. Дамаск стверджує, що метою цих атак є знищення об'єктів ісламістів. Однак, як зазначили в ООН, від початку квітневого наступу в цих двох провінціях загинули 1506 цивільних, зокрема 433 дитини.