Хвороба забрала життя 80 осіб.
Кілька країн планують евакуювати своїх громадян з Китаю через смертельний коронавірус. Хвороба забрала життя 80 осіб. Кількість хворих сягає трьох тисяч, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Франція, у якій підтвердили три випадки зараження, заявляє, що готова вивезти з провінції Хубей, де й почав поширюватися вірус, прямим рейсом сотні своїх громадян. “Медична команда, сформована міністерством, супроводжуватиме цей борт, щоб уникнути розповсюдження вірусу на французьких територіях. Люди, які повертатимуться, проведуть 14 днів на карантині”, – каже глава МОЗ Аньєз Бузин.
Про масову евакуацію говорять також в Іспанії, Німеччині, Британії, Італії, Японії, Австралії та США. Українців евакуювати поки не планують.
Наш співвітчизник Андрій, що живе у Пекіні, розповідає – вулиці столиці спорожніли. “Ресторанів, кафе, нічни клуб закриті. Школи, дитсадочки так само. Телебачення постійно випускає застереження, але вони мають профілактичний характер: миття рук, носіння масок, незаймання випадковим сексом”, – каже він.
Будь-яку необхідну допомогу Китаю пропонує президент Дональд Трамп, бо США нині п’ть підтверджених випадків хвороби, ще три випадки коронавірусу у Вірджинії почали розслідувати сьогодні.
Долучився до боротьби й один з найбагатших бізнесменів світу Білл Гейтс. Його фонд передасть десять мільйонів доларів: п’ять до Китаю, аби допомогти виявити захворювання і прискорити розробку вакцини, а ще пя’ть – до Африки на організацію захисних заходів. Адже на континенті нині на карантині перебуває перша пацієнтка, у якої підозрюють наявність смертельного вірусу.
Читайте також:
"Порожні вулиці, паніка та хаос". Українці в Китаї розповіли про життя в містах, які охопив вбивчий вірус
Слід зауважити, що за добу кількість хворих зросла на третину – до майже трьох тисяч людей. 641 перебуває пацієнт у критичному стані, а в понадти п’ятьисяч підозрюють захворювання. У різних країнах світу, де зафіксували вірус, чотири з половиною десятки пацієнтів. Втім, ці дані офіційні. У Гонконгу, який оголосив надзвичайну ситуацію і закрив в’їзд для мандрівників з ураженого вірусом регіону, називають моторошні цифри. Декан медицини місцевого університету запевняє – насправді рахунок може йти на десятки тисяч, попри всі зусилля влади приборкати хворобу.
У Китаї вже визнали, що передати вірус респіраторним шляхом може навіть людина, у якої немає симптомів, під час інкубаційного періоду. Він триває від доби до двох тижнів.
Кореспондентка ТСН Катерина Федорченко.