Саранча може повністю знищити продовольчі культури і поширити чуму. У повітрі постійно розпилюють пестициди, щоб протидіяти навалі.
На півострові Сомалі в Африці, а також на території найближчих країн спостерігається найбільше нашестя сарани за останні 25 років. Про це повідомляє CNN у п’ятницю, 24 січня.
У місцевості, що зазнала навали, проживають більше 19 млн осіб, продовольча безпека яких тепер під безпрецедентною загрозою. Життєво важливі культури можуть бути знищені повністю.
Пустельна сарана з’являється в регіоні нерегулярно – остання навала була у 2007 році в набагато менших масштабах. Імовірно, поширенню комах сприяли погодні і кліматичні умови у 2019 році, у тому числі зливи в період із жовтня до грудня.
За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), “у гіршому випадку” це може спровокувати захворювання чумою. ФАО зазначає, що рої пустельної сарани можуть залишатися в повітрі протягом тривалого періоду часу, долаючи 130 кілометрів або більше.
Експерти попереджають, що є високий ризик того, що рої можуть мігрувати в Уганду і Південний Судан, і це загроза для скотарських регіонів. Для припинення поширення роїв щодня проводиться повітряне розпорошення пестицидів.
Нагадаємо, що раніше через аномальний холод у Флориді ігуани заціпеніли, а ламантини припливли грітися. Температура в штаті опустилася нижче нуля, у зв’язку з чим ігуани почали падати з дерев в заціпенінні, а ламантини масово прибули в бухту, щоб зігрітися на мілководді.
2019 рік став другим найспекотнішим в історії спостережень
Источник: www.ua.korrespondent.net