Коли мандрівники розповідають про Азію, зазвичай їхні історії стосуються Індії, Таїланду чи Індонезії. Але в регіоні є й менш популярні серед туристів країни, які однак можуть виявитися дуже цікавими.
Лаос – країна унікального поєднання
буддистських традицій та комуністичного режиму. Розташована прямо між Таїландом
та В’єтнамом. Ще кілька десятиріч тому відвідати її туристу-іноземцю було досить непросто. А зараз візу в Лаос терміном на 15 днів видають прямо на кордоні.
Reuters
За цей час турист зможе побачити декілька
тисяч статуй Будди, насолодитися каскадом водоспадів навколо, унікальними
озерами з бірюзовою водою та нетиповою для Сходу приємною гірською прохолодою у розпал сезону. Гурманам місцеві жителі пропонують унікальні рецепти мангового соку та рисового супу. Тут також роблять чудові сендвічі з водоростями, кальмарами
та сиром тофу. Найбільш популярна розвага в Лаосі – триденна подорож по джунглях у супроводі досвідчених гідів. Туристи активно орудують мачете, готують їжу в лісі, а по ночах сплять у буквальному сенсі на деревах.
Країну вже встигли полюбити забезпечені туристи із західних країн, тому людина з європейською зовнішністю на вулицях подиву ні в кого не викликає. Подорожувати по Лаосу, в цілому, набагато безпечніше, ніж у більшості інших азіатських країн.
Примітно, що у XIV столітті Лаос називали Лан-Санг-Хом-Кхао – країною мільйона слонів і білої парасольки. Тварин тут дуже багато і зараз. У березні та квітні тут якраз жарко і сухо – розпал сезону. Ціни тут у цілому дещо вищі, ніж у сусідньому Таїланді. Зате тут набагато тихіше і спокійніше.
М’янма (колишня Бірма) – ще одна держава, яка ще недавно була
закрита для туристів. Влада М’янми підрахувала, що в цій країні зараз побудовано 2 млн 446 тис. пагод. Кількість релігійних споруд у цій країні вражає всіх туристів. Воно й не дивно: саме бірманське королівство дало початок поширенню буддизму по всій Південно-Східній Азії.
Тут розташовані залишки найдавнішого міста Баган, які сьогодні, по суті, є музеєм під відкритим небом. Лише тут давніх святинь налічується більше п’яти тисяч.
Місцеві жителі пропонують оглянути пам’ятки стародавнього міста, у якому вже
давно ніхто не живе, на повітряній кулі. Мандрівники кажуть, що знімки стародавнього міста з такої висоти виглядають просто неймовірно. Ще одна визначна пам’ятка – озеро Інле, де розташоване ціле місто, побудоване на палях.
Reuters
У М’янмі немає ані традиційної для Азії суєти,
ані шуму, ані захаращеності. Вулиці тут чисті й широкі, а місцеві жителі поводять
себе цілком по-європейськи. Готелі потопають у розкоші і можуть похвалитися вкрай чемними працівниками. Велич стародавніх цивілізацій відчути у ‘янмі набагато простіше, ніж в інших азіатських державах.
Інтереси М’янми в Україні представляє посольство в Росії. Візу до М’янми можна відкрити через дипломатичне представництво цієї країни у Москві, причому особиста присутність необов’язкова.
Камбоджа порівняно з іншими країнами нашого списку відносно добре вивчена туристами. Саме тут знімали Лару Крофт:
Розкрадачку гробниць з Анджеліною Джолі в головній ролі. І не дивно: величезна
кількість стародавніх храмів у цій країні здатна вразити будь-якого туриста.
Саме тут Кіплінг черпав натхнення для своїх історій про пригоди Мауглі. Вся
Камбоджа просякнута старовиною і таємницею, а її майже непрохідні джунглі теж свого
роду унікальні. Дістатися сюди можна громадським транспортом з Таїланду або В’єтнаму. Візи іноземцям видають прямо на митниці.
Reuters
Головна визначна пам’ятка Камбоджі – покинуте 1000-літнє місто Ангкор, яке випадково знайшли в тутешніх джунглях у XIX столітті. Побудоване воно було стародавньою цивілізацією кхмерів. Цей пам’ятник старовини настільки величезний, що ним можна блукати тижнями. Площа Ангкора порівнянна із площею середнього за розміром європейського міста.
У столиці Пномпень можна за дуже невеликі гроші придбати унікальні срібний прикраси, вироби з найніжнішого шовку. Також тут фактично на кожному кроці можна зіткнутися і з жахливою бідністю. Місцеві жителі, втім, дуже миролюбні. Ціни, тут, до речі, часто не перевищують $ 1 за один товар або надану послугу.
Ще одна приваблива країна регіону – Бангладеш.
Місцева недоторкана земля вражає неймовірною красою. Природа – ось головне надбання однієї з найбідніших і найбільш густонаселених країн світу.
Reuters
У столиці країни Дацці можна побачити і
розкішні вілли, і вкриті зеленню халупи, і традиційний для Азії хаос і шум на
ринках, і тихі райські куточки, які відмінно підходять для того, щоб відпочити
від суєти. У цілому, на європейця це перенаселене і галасливе місто справляє незабутнє враження. Воно займає одне з перших місць у світі за густотою населення.
У Бангладеш на мандрівників чекають найбільші у світі мангові зарості, прогулянки по “водяному лісу” на байдарках та містичні пейзажі заповідника Сундарбан. Перше і єдине Бангладешське місто-курорт Кокс-Базар може порадувати змучених цивілізацією курортників розкішними піщаними пляжами і поки що майже повною відсутністю європейських туристів.
Унікальна особливість Непалу – дивовижної
краси гори. Тут вони найвищі і найкрасивіші у світі. Саме в непальських Гімалаях, на Евересті, розташована найвища точка
планети. Тут також розташовані ще п’ять унікальних гірських гігантів. Гірські маршрути перетинають Непал у такій кількості, що ця країна – справжня мекка для альпіністів. Подивитися на Гімалаї можна також на крихітному туристичному літаку, здатному перевозити від одного до п’яти пасажирів.
Крім того, згідно з місцевими легендами, десь тут також розташована таємнича підземна країна Шамбала – та сама, яку безуспішно намагалися знайти нацисти.
Reuters
Найбільш густо населена частина країни –
долина Катманду. Столиця, названа на честь місцевості, вражає незвичайним
виглядом місцевих жителів, величезною кількістю вузеньких вуличок, незвичайною
архітектурою будинків, вічним ароматом пахощів та якимось вкрай повільним
ритмом життя. Тут ніхто нікуди не поспішає. Європейський турист почуває себе
тут комфортно і в безпеці.
Багато мандрівників відвідує Непал у пошуках просвітлення і спокою: тут величезна кількість храмів, медитаційних центрів та монастирів. Долина Катманду тут вважається батьківщиною Будди, а тому ця країна становить і великий етнографічний інтерес. Тут і близько немає ані дорожнечі Тибету, ані бруду і шуму індійських вулиць.
Корреспондент.net
Источник: www.ua.korrespondent.net