Географія пацієнтів – Австралія, Азія, Північна Америка.
Кількість жертв загадкового китайського коронавірусу різко зросла – він забрав уже 17 життів, а заражених у світі понад півтисячі. Вірус мутує, швидко поширюється і міг наблизитися до наших кордонів із боку Росії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Маска, рукавички, бахили, захисний одяг, потім спеціальна зона дезінфекції – такий шлях проходять лікарі й медсестри зі шпиталю в китайському Ухані, де на лікарняних ліжках перебувають перші жертви невідомого вірусу. Він передається від людини до людини, швидко вражає легені та інші внутрішні органи. Медики ретельно стежать за найменшими змінами в стані пацієнтів, адже саме інформації про хворобу нині дуже бракує. Одне з одним спілкуються за допомогою рації і сильно ризикують, адже пацієнтами стали вже півтора десятка медиків, які підхопили вірус від хворих. “Вона працює чотири години, а потім міняється – медсестра виходить, інша заходить. Під час надання невідкладної допомоги пацієнту ми маємо ще кількох медсестер, за потреби здатних прийти їй на допомогу”, – розповів один із керівників міської лікарні Ву Веньюан.
Ліків від хвороби поки що немає, у США лише почали розробляти вакцину. Тож носити маски, проводити ретельну дезінфекцію та не виїжджати з міста, де поширився вірус – ось чи не всі заходи, яких може вжити влада. “Ми просимо громадськість уникати натовпу та мінімізувати публічні збори, щоби зменшити можливість перехресної інфекції”, – закликав заступник директора національної комісії з охорони здоров’я Китаю Лі Бін. Вірус поширився Китаєм, потрапив у Пекін та на Тайвань, уразив Таїланд, Південну Корею, Японію і Сполучені Штати. Небезпечну хворобу підозрюють у пацієнтів в Австралії, В'єтнамі, Синґапурі, на Філіппінах, у Гонконгу та в Росії. Загалом під наглядом медиків – більше двох тисяч людей, які контактували з хворими.
Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї
На китайських базарах забороняють продаж живих екзотичних тварин. Вовки, дикобрази та щури – це ще не повний перелік того, що є в раціоні китайців і продається на базарі в Ухані. На думку медиків, саме звідти й почав поширюватися вірус. “Уникайте необов'язкових незахищених контактів із живими тваринами, переконайтеся, що ретельно вимили руки після них. І впевніться, що ваше м'ясо як слід приготоване – перед споживанням”, – радить експертка ВООЗ Марія ван Керхове.
Всесвітня організація охорони здоров'я публікує рекомендації, як виявляти новий коронавірус, доглядати за хворими, що потрібно мати лабораторіям, і як знизити ризик передачі інфекції. Чи оголосити через вірус надзвичайну ситуацію – експерти ВООЗ вирішують вже кілька годин поспіль. Самі ж китайці нині від новин про вірус відволікаються у віртуальній реальності – в країні масово завантажують електронну гру “Чума”, учасник якої має заразити людство вірусом, аби знищити все живе, та дивляться корейський фільм-катастрофу “Грип” про спалах смертельної хвороби.
ТСН.ua
Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну од неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.
Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітро-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Кореспондентка ТСН Катерина Федорченко