Від Panasonic до Heinz. Несподівані автопроекти

Виробник домашньої електроніки Sony здивував своїм електромобілем. Але це не перший випадок, коли далекі від автомобілебудування компанії намагаються розробити власний автомобіль.

 

Одним із трендів автовиробників є створення оригінальної продукції, далекої від певної сфери виготовлення: пральна машинка Porsche, газонокосарка Honda, кавоварка Lamborghini, місяцехід Audi.

 

Буває і навпаки, коли компанії, які мають мало спільного з автопромом, вирішують спробувати свої сили в розробці машин. Так, на виставці споживчої електроніки CES-2020 Sony представила свій електрокар. Корреспондент.net згадує, хто ще робив подібне.

 

Sony Vision S

 

Фото: EPA / UPG

 

Однією з найнесподіваніших новинок CES-2020 став концепт електрокара від Sony. Vision S покликаний продемонструвати можливості компанії у створенні не тільки ґаджетів, а й автомобілів.

 

Концепт оснащено двома моторами по 200 кВт кожен, що забезпечує розгін до 100 за 4,8 секунди. По периметру електромобіля розташувалися 33 сенсори для спостереження за навколишнім оточенням. Серед них фірмові CMOS-камери, сенсори Time-of-Flight, ультразвукові сканери і радари, а також LiDAR.

 

Panasonic без керма, але зі ШІ

 

 

Японська компанія відома виробництвом літієво-іонних акумуляторів, тому її часті прототипи власних електрокарів не є такими дивними.

 

Наприклад у минулому році на виставці CES був показаний концепт автомобіля з автопілотом п’ятого покоління. Усередині немає ніяких органів управління – ні керма, ні педалей, зате є віртуальний асистент зі штучним інтелектом і “хмарним” сервісом.

 

Panasonic бачить майбутній концепт у вигляді громадського транспорту на поширених туристичних маршрутах. Крім того, салон також здатний трансформуватися у вітальню, кабінет або зону розслаблення.

 

Світлячок від Google

 

Фото: Google

 

Дочірня компанія IT-гіганта Waymo у 2014 році запустила випробування автомобіля Firefly, у якого не було ні керма, ні педалей – за пересування повністю відповідав штучний інтелект.

 

Однак через два роки проект згорнули, а Google підписала угоду про співпрацю з концерном Fiat Chrysler Automobiles.

 

Компанія займалася інтеграцією системи автоматичного управління в мінівени Chrysler Pacifica. Незабаром перші безпілотні автомобілі вийшли на дороги загального користування Каліфорнії.

 

Titan від Apple

 

Фото: overdope.com

 

У 2015 році преса писала, що Apple вже тривалий час займається розробкою безпілотного автомобіля – і скоро плануються перші випробування прототипу.

 

Тоді повідомлялося, що на роботу в Apple перейшов колишній топ-менеджер концерну Fiat Chrysler Automobiles Дуґ Беттс, а також декілька співробітників Tesla.

 

Очікувалося, що автомобіль буде повністю автономним, а його прем’єра відбудеться між 2019-2021 роками. Однак компанія в результаті відмовилася від проекту і, також як Google, вирішила сконцентруватися на розробці автопілота.

 

Boeing Passenger Air Vehicle

 

 

Американська компанія Boeing вирішила показати світу прототип літаючого авто. За задумом творців, його можна буде використовувати як для особистого використання, так і для таксі у великих містах.

 

Батарея апарата забезпечує 80 км запасу ходу. Крім того, з’явиться спеціальна версія з підвищеною вантажопідйомністю до 225 кг. Зараз у компанії активно ведеться розробка робочого прототипу PAV.

 

Yamaha

 

Cross Hub // Фото: Getty

 

Насправді розробкою автомобілів мотоциклетна компанія Yamaha займається ще з 2013 року. Тоді вони представили концепт MOTIV.e.

 

Потім, через півтора року, японці показали надлегкий карбоновий спорткар вагою всього 750 кг. У розробці застосована технологія iStream, що дозволяє змінювати розміри платформи без складної заміни обладнання.

 

Наступним концептом Yamaha став пікап Cross Hub з двомісною кабіною і кузовом, здатним вмістити два мотоцикли.

 

Heinz Phantom Corsair

 

Фото: Pinterest

 

Ще в 1938 році спробувати себе в автомобілебудуванні спробував виробник кетчупу Heinz.

 

Доволі футуристичний дизайн у зв’язці з потужним на той час V8 на 190 сил дозволяв розганятися Phantom Corsair до 185 км / год.

 

Компанія планувала виготовити невелику кількість автомобілів по 12,5 тисяч доларів, проте через смерть Раста Хайнца Corsair так і не вдалося відправити у серію.

 

Dyson

 

Фото: Dyson

 

Протягом 20 років виробник побутової техніки Dyson планував розробку власного автомобіля. Першою серійною моделлю мав стати електромобіль, а пізніше модельний ряд планувалося розширити до трьох.

 

Для втілення проекту було виділено 2,5 мільярди доларів і зібрана команда з 400 фахівців, серед яких були колишні фахівці Tesla, Aston Martin і BMW.

 

Dyson встигла показати рендер майбутнього електроккара, однак, так і не дочекавшись своєї прем’єри у 2021 році, проект був закритий у 2019-му через нерентабельність.

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *