На швидкому процесі наполіг сам президент.
Другий сезону найгострішого політичного серіалу десятиліття “Імпічмент Дональда Трампа” виходить на екрани – так уже назвали в США початок слухань у Сенаті щодо примусової відставки глави держави. За прогнозами, процес триватиме до кінця зими, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Американський психопат. Найкращі обкладинки журналів із Трампом
Від сьогодні і до кінця імпічмента кожен сенатор має щодня здавати телефон і навіть годинник, якщо той занадто сучасний і має функцію запису, аби запобігти витоку інформації. Голова республіканської більшості Мітч Макконнел уже дав зрозуміти: він, як і Білий дім, бажає, аби процес над Дональдом Трампом пройшов якомога швидше – в турборежимі. Команді обвинувачення від демократів, як їх іще називають “менеджери імпічменту”, і команді захисту від Білого дому Макконнел пропонує по 24 години вступного слова, розбитих усього лише на два дні. Це – малореальні умови: якщо повністю використовувати цей час, сенатори, які починатимуть о 13:00 дня за місцевим часом, закінчуватимуть о 1:00 годині ночі.
Демократи і республіканці досі не дійшли спільної думки, чи потрібні цьому процесу нові свідки. “Палата представників вже оголосила імпічмент, виходить, що всю потрібну інформацію вони мали для цього зібрати. Але якщо нам знадобиться більше інформації – в Сенаті буде нагода заслухати нових свідків”, – заявив республіканець Роб Портман. “Ми збираємося вимагати голосування по чотирьох свідках, яких ми хочемо заслухати і трьох блоках документів, який нам досі не надали”, – заявив лідер демократичної меншості Чак Шумер. Демократи воліють почути свідків, яких Трамп не пустив до Конгресу раніше, республіканці ж хочуть бачити опонента Трампа Джо Байдена. Саме спроби добитися від України слідства по Байдену і коштували 45-му прездинету США процедури імпічменту.
Тож про Україну відтепер знову щодня згадуватимуть в усіх американсьих новинах. Турборежим для процедури імпічменту – новація. Вступне слово під час попереднього, коли президентської посади намагалися позбавити Білла Клінтона, було розбите на чотири дні для кожної сторони. Швидкість, вважають юристи Трампа, буде йому на користь. І у них багато шансів домогтися свого, адже в республіканців достатня для голосування більшість у Сенаті і поки що ознак розколу в партії не помітно.
Більше про: "Український" скандал у Вашингтоні
Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка.
У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”.
25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.
Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.
Кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук