Імпічмент президента США: Бути чи не бути?

Сенат 21 січня розпочне перші слухання в судовому процесі з імпічменту Трампа

Справа, що напряму пов'язана з Україною, переходить до завершальної фази, в якій Сенат після розслідування в Палаті представників має виступити в ролі суду над президентом. І хоча Білий дім та республіканська більшість у Сенаті випромінюють упевненість у швидкому виправданні Трампа, певна інтрига все ж залишається. Вона полягає в тому, чи залучатимуться до процесу на вимогу демократів додаткові свідки, які ще не виступали в Конгресі, але так чи інакше вже встигли зробити незручні для захисту Трампа заяви. Йдеться, зокрема, про відомого республіканського яструба Джона Болтона, відданого Трампу керівника його адміністрації Міка Малвені, держсекретаря США Майкла Помпео та інших ключових фігур.

У ЧОМУ ІНТРИГА?

Демократи наполягають на неодмінному проведенні слухань із трьома названими, а також іншими особами, які були в курсі тиску Білого дому на Україну, а дехто з них брав безпосередню участь у цьому процесі. Нагадаємо, опоненти президента звинувачують його в тому, що він незаконно зупинив затверджену Конгресом оборонну допомогу для України. Взамін Трамп вимагав від влади в Києві розпочати розслідування проти родини Джо Байдена, який є одним із його головних конкурентів у президентських перегонах. До речі, незаконність дій Білого дому офіційно підтвердила минулого тижня й Рахункова палата США. Це питання, вочевидь, буде враховане в подальшому судовому розгляді. Однак захист Трампа вже зараз наполягає, що всі звинувачення проти президента не входять до категорії порушень, які передбачають імпічмент.

Тим часом республіканська більшість у Сенаті виступає проти вимог демократів щодо свідків, і взагалі хотіла би завершити процес виправданням президента максимально швидко. Наразі вона має таку можливість. Цього хотів би й сам Трамп.

Тим не менше, рішення по свідках розглядатиметься на загальному голосуванні верхньої палати Конгресу США. Їх залучення може якщо не повернути судовий процес на користь демократичної меншості, то хоча би створити "зачіпки" для цього, адже свідкам є що сказати.

"НЕЗРУЧНІ" СВІДКИ

Наприклад, ексрадник Трампа з питань нацбезпеки Джон Болтон, коли дізнався про задум Білого дому натиснути на Україну, порівняв це з "нарко-оборудками". Тоді він назвав Руді Джуліані, який керував процесом, "гранатою, що підірве всіх", та доручив своїй помічниці Фіоні Гілл доповісти про все головному юристу Ради з питань нацбезпеки.

Джон Болтон /

Пізніше Болтон, який залишив команду Трампа не без скандалу, заявив, що готовий свідчити в Сенаті у справі імпічменту, якщо отримає офіційний виклик.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *