Уряд Великої Британії видав попередження про відмову від подорожей до Малі після нападів

Щоб переглянути це відео, будь ласка, увімкніть JavaScript та розгляньте можливість оновлення веббраузера до веббраузера, який підтримує відео HTML5.

Далі

Британцям порадили уникати поїздок до Малі після того, як озброєні люди відкрили вогонь у кількох містах цієї африканської країни.

Повідомлялося про напади озброєних терористичних груп на казарми та кілька інших об'єктів у столиці Бамако.

Армія Малі заявила, що солдати «займаються ліквідацією нападників», а пізніше підтвердила, що ситуація «під контролем».

Однак FCDO випустило попередження щодо всіх поїздок до Малі через «непередбачувані умови безпеки».

У ньому додано, що по всій країні існує високий ризик викрадення людей та злочинної діяльності.

Британці, які перебувають у Малі, повинні негайно виїхати комерційними рейсами з безпечних місць, а не наземним транспортом, заявили в урядовому відомстві.

Малійський солдат стоїть на позиції зі зброєю під час нападу на головну військову базу Малі Каті за межами столиці Бамако, Малі, 25 квітня 2026 року. REUTERS/Stringer TPX IMAGES OF THE DAY
Солдат малійської армії стоїть на позиції під час атаки на головну військову базу Малі в Каті, неподалік від столиці Бамако (Фото: Reuters)

У заяві Міністерства закордонних справ йдеться: «25 квітня в кількох місцях, зокрема в Кідалі, Гао, Каті, Севаре та поблизу міжнародного аеропорту Бамако, який тимчасово закритий, сталася серія скоординованих нападів».

«Якщо ви перебуваєте в Малі, вам слід по можливості залишатися вдома, уникати місць скупчення людей та зон військової чи поліцейської діяльності, а також дотримуватися вказівок місцевої влади».

Журналісти в Бамако повідомили про стрілянину поблизу міжнародного аеропорту Модібо Кейта, що за дев'ять миль від центру міста та поруч із базою ВПС.

Подібні напади в інших містах посилили побоювання, що останній повстанський акт координували кілька озброєних груп.

В останні роки Малі постраждала від кількох переворотів, здійснених угрупованнями, пов'язаними як з Аль-Каїдою, так і з Ісламською державою, а також від повстання на півночі.

Малі, а також сусідні Буркіно-Фасо та Нігер звернулися до Росії за допомогою у боротьбі з ісламськими військовими угрупованнями після переворотів у всіх трьох країнах.

Вид з висоти пташиного польоту на Бамако, Малі, субота, 25 квітня 2026 року. (Фото AP)
Кілька вибухів та пострілів було чути в різних місцях столиці країни, Бамако (Фото: AP)

З 2025 року країною керує військова хунта на чолі з генералом Ассімі Гойтою, який влаштував перевороти, поваливши попередній режим.

Серед інших міст Малі, які постраждали від останніх заворушень, є місто Каті в штаті Гойта, розташоване за межами Бамако.

Мешканець міста розповів, що сьогодні вранці його розбудив звук вибухів та пострілів.

На вулицях Кідала та Гао, де відбулася перестрілка, були знайдені тіла.

Один мешканець Гао сказав: «Від сили вибухів трясуться двері та вікна мого будинку. Я до смерті наляканий».

Тренди зараз

Речник сепаратистського угруповання «Азавад», очолюваного туарегами, заявив, що воно взяло під контроль Кідал, проте його заяви ще не підтверджені.

Ульф Лессінг, керівник програми Сахеля у Фонді Конрада Аденауера, заявив, що останнє повстання є найбільшим повстанським актом у Малі за останні роки.

Посольство США в Бамако порадило всім громадянам «залишатися в укритті та уникати поїздок до цих місць, доки не з’явиться додаткова інформація».

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *