Демонстранти закидали поліцію камінням.
У ліванській столиці Бейруті 19 січня в результаті нових зіткнень між демонстрантами і поліцією постраждали 70 людей.
Як повідомляє “Голос Америки” з посиланням на медиків столиці Лівану, загальна кількість поранених за два дні протестів досягла майже 450.
Демонстранти виступають за усунення політичного класу, на який вони покладають провину за економічну кризу.
AFP пише, що демонстранти закидали поліцію камінням, а та у відповідь застосувала водомети, гумові кулі і сльозогінний газ.
“У неділю ввечері сотні демонстрантів зібралися в центрі Бейрута біля забарикадованої дороги, яка веде до парламенту. Другий вечір поспіль десятки людей почали кидати каміння в бік поліції, кричачи: “Революція!”. Спецпідрозділи поліції застосували водомети, гумові кулі і сльозогінний газ”, – повідомляє видання.
За даними Червоного Хреста, 80 постраждалих були доправлені в лікарні, а 140, серед яких і протестувальники, і співробітники поліції, отримали медичну допомогу на місці зіткнень.
Нагадаємо, масові вуличні протести почалися в Лівані 17 жовтня 2019 року, після того як уряд анонсував введення збору на користування мессенджерами, як-от WhatsApp, для здійснення телефонних дзвінків. Збір мав становити в перерахунку 0,20 долара США на день. Згодом уряд скасував це рішення, однак протести не вщухли. Акції протесту практично паралізували життя країни.
18 жовтня прем'єр-міністр Лівану Саад Харірі пообіцяв громадянам під час телевізійного звернення покращення ситуації та дав партнерам по урядовій коаліції три доби часу на розробку пропозицій щодо виходу з кризи. Реагуючи на вимоги протестувальників, урядову коаліцію залишила християнська партія “Ліванські сили”. Від портфелів в уряді відмовилися віцепрем'єр-міністр та кілька міністрів від цієї партії.
Вже 21 жовтня уряд Лівану підтримав план реформ, запропонований прем'єр-міністром країни Саадом Харірі. Ухвалені урядом заходи передбачають скорочення зарплат міністрів і парламентарів удвічі. Також планується закриття або об'єднання деяких державних установ. Крім того, прем'єр Харірі пообіцяв не запроваджувати нові податки в наступному році. За його словами, саме демонстрації посприяли затвердженню пакета реформ. Утім, протестувальники у столиці країни Бейруті були незадоволені оголошеними Харірі реформами та вимагали відставки уряду.