У Гаазі почали слухати справу щодо геноциду мусульманської меншини у М’янмі

До суду приїхала лідерка країни.

Лідерка М'янми Аун Сан Су Чжі прибула до Міжнародного суду ООН у Гаазі у вівторок, де починається слухання справи щодо геноциду народу рохінджа у цій країні.

Аун Сан Су Чжі повинна надати свої коментарі на захист М'янми у суді в середу, передає Al Jazeera.

Ця справа – перша міжнародна юридична спроба притягнути М’янму до відповідальності за ймовірні масові вбивства мусульманської меншини рохінджа у 2017 році. Міжнародний суд ООН відкрив справу після того, як маленька африканська мусульманська країна Гамбія у листопаді подала позов до суду, звинувативши М'янму в порушенні Конвенції про геноцид 1948 року.

Офіс Аун Сан Су Чжі заявив, що вона братиме участь у судових слуханнях та керуватиме юридичною командою своєї країни, “захищаючи національні інтереси”. Влада М'янми не визнає геноциду рохінджа, заявляючи, що військові у 2017 році діяли проти “терористичних елементів”.

Попередні слухання триватимуть до 12 грудня. Під час них юридична команда Гамбії попросить суддів про “попередні заходи” для захисту рохінджа до розгляду справи в повному обсязі. Загалом розгляд справи може тривати кілька років.

Нагадаємо, у серпні 2018 року слідчі з ООН визнали “геноцидні наміри” у командувача армії М’янми та ще п’ятьох генералів під час масових вбивств, групових зґвалтувань та репресій проти мусульманського народу рохінджа 2017 року та закликали притягнути їх до міжнародної відповідальності за здійснення особливо тяжких злочинів. 

У доповіді також є звинувачення і на адресу Аун Сан Су Чжі – державної радниці М’янми (посада, яка прирівнюється до прем’єр-міністра країни), яка дозволила використовувати мову ненависті, знищила документи та не змогла захистити нацменшину рохінджа від злочинів проти людяності з боку армії. Таким чином, вона “зробила свій внесок у здійснення звірячих злочинів”. 

Фотогалерея

Щонайменш 6700 мусульман-рохінджа були вбиті за місяць у М'янмі (11 фото)

Конфлікт між М’янмою та народом рохінджа загострився після того, як наприкінці серпня 2017 року група бойовиків вчинила кілька нападів на поліцейських. У відповідь військові почали масштабну операцію в штаті Ракхайн, де компактно мешкала нацменшина. 6700 рохінджа убили у М'янмі лише за перший місяць після початку операції проти них.

Від серпня 2017 року з М'янми до Бангладеш утекли близько 700 тисяч представників рохінджа. Передбачалося, що повернення почнеться ще в лютому наступного року, однак багато представників рохінджа відмовляються повернутися до М'янми, хвилюючись за власну безпеку.

За різними оцінками, у М'янмі було більше мільйона мусульман-рохінджа. Вони десятиліттями зазнають дискримінації в країні, де більшість населення – буддисти. Багато рохінджа не мають паспортів і не вважаються громадянами М'янми.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *