“Все буде добре”. 13-річний син загиблого в авіакатастрофі біля Тегерана виголосив зворушливу промову

У катастрофі загинули 176 людей.

В Університеті Карлтона в столиці Канади Оттаві відбувся захід зі вшанування пам'яті двох чоловіків, які були пов'язані з цим вишом і які 8 січня загинули в літаку “Міжнародних авіаліній України” біля Тегерана в Ірані.

Мансур Пурджам свого часу вивчав біологію в цьому університеті, а Фарід Арастех був доктором біологічних наук цього вишу. Про це передає CNN.

Перед присутніми виступив зі зворушливою промовою 13-річний Райан Пурджам, син загиблого Мансура Пурджама. Хлопець розповів, яким був його батько і які уроки він залишив після себе.

“Я не можу пригадати жодного моменту в моєму житті, коли у Мансура, мого батька, були якісь ознаки негативу в його голосі або діях”, – сказав Райан.

Хлопець сказав, що батько вчив його, аби він залишався позитивним протягом усіх злетів і падінь життя. Він сказав, що не хоче говорити про “погані речі”, і якби його батько був на його місці, виступаючи з промовою про когось ще, хто загинув, він вчинив би так само.

Загиблий Мансур Пурджам

“Я дивлюся на публіку і бачу його сім'ю, його друзів, знайомих, яких він знав протягом десятиліть. І це мене втішає, бо вони тут, щоб вшанувати дивовижні життя Мансура і Фаріда. Їх знає кожна людина в аудиторії. Це дивовижно”, – сказав Райан.

Хлопець зазначив, що у його батька було чимало проблем, але він завжди їх переборював.

“Він пережив трагедію за трагедією, стіна за стіною, неправильний поворот за неправильним поворотом – і він стояв твердо”, – сказав Райан.

Син Пурджама подякував присутнім за те, що вони прийшли на захід зі вшанування пам'яті. У залі пролунали оплески. Хлопець витер сльози, зробив паузу й продовжив:

“Я стою тут через тиждень після цієї жахливої трагедії й досі не можу повірити в це. Таке відчуття, ніби я сплю. Але я знаю, що якби я спав, і якби він розбудив мене, він сказав би мені, що все буде добре”.

Університет Карлтон також оприлюднив офіційне співчуття родинам загиблих Фаріда і Мансура, друзям і колегам, а також усім, хто також зазнав втрат у цій жахливій трагедії.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • Тіла загиблих в авіакатастрофі під Тегераном привезуть у "Бориспіль" в неділю
  • Офіс генпрокурора повторно звернувся до Ірану через "чорні скриньки" збитого літака МАУ
  • Лавров вирішив, що збиття українського літака – "людська помилка"

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака. Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З'явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”. На наступний день докази збиття ракетою знайшли і українські експерти, які працювали на місці події та врешті отримали доступ до передньої частини літака.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням. 

ТСН.ua

Плейлист
36 відео

Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *