Верховний лідер Ірану вперше за багато років провів молитву. Розповів про “ляпас” США і “лакеїв” серед країни ЄС – новини світу

За його словами, закордонні ЗМІ намагалися ввести іранців в оману.

Уперше від 2012 року Верховий лідер Ірану аятола Алі Хаменеї провів п’ятничну молитву в Тегерані. Під час неї він різко розкритикував США через вбивство Касема Сулеймані, а європейські країни назвав “лакеями” Вашингтона.

Про це повідомляє CNN.

“Якщо ви стоїте близько до Ірану, то лише з наміром встромити ножа в груди народу”, — звернувся він до американців.

Водночас Хаменеї назвав посадовців США “американськими клоунами”, а Францію, Німеччину та Велику Британію — “лакеями” Вашингтона, яким не можна довіряти.

Більше про: Убивство Сулеймані

  • Іран оголосив день вбивства Сулеймані Всесвітнім днем опору
  • Пекельна доба в Ірані. Які події передували авіакатастрофі українського лайнера поблизу Тегерана
  • Іранська влада оголосила день жалоби через авіакатастрофу МАУ і тисняву на похороні Сулеймані

Також він назвав “мучеником” командувача спецпідрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових Ісламської революції Касема Сулеймані, якого ліквідували США.

 “Ми побачили, як на наших очах твориться історія. Це незвичайні дні. Те, що держава, нація, все ж має духовну місць, аби відповісти найбільшій державі-хулігану світу таким ляпасом по обличчю, — це свідчення божественної десниці, десниці Аллаха”, — заявив Хаменеї.

Водночас він висловив співчуття рідним і близьким загиблих у катастрофі українського літака МАУ, який збила іранська ракета, втім одразу додав, що закордонні ЗМІ намагалися ввести іранців в оману.

“Наш ворог намагався маніпулювати печальною аварією літака, аби відтінити наші досягнення… Події, що сталися після аварії, не повинні мати шансу повторитися”, — зауважив Хаменеї.

Зазначимо, Верховний лідер Ірану – найвища духовна і політична особа в Ірані. Проведення п’ятничних молитов для нього надзвичайно рідкісне явище. Востаннє він це робив 2012 року з нагоди 33-ої річниці Ісламської революції 1979-го.

Журналісти CNN припускають, що рішення аятоли Алі Хаменеї можна пояснити необхідністю заручитися підтримкою населення на тлі протестів в Ірані.

Плейлист
36 відео

Падіння літака МАУ під Тегераном. Головне

Вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс “Тегеран-Київ”. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака. Наступного дня до Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які були залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану та Іраку.

Більше про: Авіакатастрофа рейсу PS752 під Тегераном

  • Іран оголосив день вбивства Сулеймані Всесвітнім днем опору
  • Пекельна доба в Ірані. Які події передували авіакатастрофі українського лайнера поблизу Тегерана
  • Іранська влада оголосила день жалоби через авіакатастрофу МАУ і тисняву на похороні Сулеймані

Від самого початку іранці заявили про те, що причиною авіакатастрофи стала технічна несправність літака. Однак вже увечері 9 січня одразу кілька провідних американських видань і телеканалів повідомили про те, що Boeing 737-800 “Міжнародних авіаліній України” був помилково збитий Іраном одразу після зльоту з аеропорту Тегерана. З'явилися фото уламків ракет, якими могли збити літак, а також відео моменту трагедії. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон із посиланням на дані  розвідок та союзників країн повідомили, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря. Президент США Дональд Трамп назвав катастофу літака “підозрілою”. Глава Білого дому, вважає, що літак міг розбитися не через технічну несправність, а через те, що “хтось на тому боці міг припуститися помилки”. На наступний день докази збиття ракетою знайшли і українські експерти, які працювали на місці події та врешті отримали доступ до передньої частини літака.

Уранці 11 січня Іран офіційно заявив, що ракета “земля-повітря” збила літак МАУ . В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”. Літак помилково сприйняли за ворожий об'єкт після того, як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію “непрощенною помилкою” і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Усі головні тексти про те, що передувало авіакатастрофі, як усе сталося, що про це говорили в Ірані, Україна та західних країнах та чому сталася трагедія можна прочитати за посиланням. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *