Парламент розкритикував вирок українцю в Італії і закликав забезпечити об’єктивність розгляду апеляції.
Верховна Рада на засіданні в п’ятницю, 17 січня, 323 голосами прийняла постанову у зв’язку з кримінальним переслідуванням нацгвардійця Віталія Марківа в Італії.
Згідно з ним, парламент вважає, що справа Марківа продемонструвала очевидні порушення принципів верховенства права, гарантій на справедливий суд і одного з ключових принципів кримінального процесу – презумпцію невинності.
“ВРУ… звертає увагу, що процес проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері, докази сторони звинувачення базувалися на чутках і упередженнях, суд відхилив запит на проведення огляду місця події на горі Карачун (представлений захистом B. Марківа), а ймовірна причетність російської та проросійської сторони, присутніх там під час трагедії, не розслідувалася, зазначає, що під час судового розгляду не було надано чітких однозначних доказів провини українських військових, взагалі, Віталія Марківа, зокрема”, – йдеться в постанові.
Крім того, Рада протестує проти звинувачення України в порушенні міжнародного гуманітарного права і залучення країни до згаданої справи в якості цивільного відповідача, адже це суперечить основним принципам міжнародного права щодо юрисдикційних імунітетів іноземних держав.
“ВРУ… категорично засуджує використання неприйнятних формулювань у матеріалах вироку, згідно з яким українська армія є “повсталими українцями, які захопили “Карачун”, стверджується, що “стріляти у цивільних було звичним способом дій української армії і НГУ”, а військові дії на сході України називаються “тривалою громадянською війною”, – зазначено в документі.
Рада постановила звернутися до президента Італії спільно з парламентом республіки з проханням в рамках своїх повноважень забезпечити прозорість, об’єктивність і неупередженість апеляційного провадження стосовно Марківа.
Нагадаємо, в липні минулого року італійський суд засудив Марківа до 24 років ув’язнення за звинуваченням у загибелі італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі в 2014 році.
Источник: www.ua.korrespondent.net