"Трамп хоче бути переможцем": експерт про зовнішню політику нового президента США
Експерт пояснив відсутність згадки про Україну в першій промові Трампа та його наміри щодо війни. За його словами, новий президент США прагнутиме стати миротворцем та шукатиме шляхи завершення конфлікту.
Президент США Дональд Трамп у своїй першій промові на інавгурації не згадав Україну, що викликало хвилювання щодо можливих сигналів для нашої держави. Проте голова “Інституту Американістики” Владислав Фарапонов в ексклюзивному коментарі журналістці УНН розповів, чому це не привід панікувати та чого очікувати від Трампа далі.
На питання журналістки чи можна розглядати те, що Трамп не згадав у своїй промові Україну, як негативний сигнал Фарапонов відповів:
“Почнемо з того, що Трамп жодну країну не згадав окремо. Це не критично і це не було в його планах. Сказати, що це поганий знак — перебільшення. Загалом, це очікувано і виходило з планів цієї промови”.
Про війну в Україні не згадав, але запевнив, що хоче бути миротворцем: що ще було в першій промові Трампа20.01.25, 20:07 • 72555 переглядiв
За його словами, трагедії в цьому немає, а для конкретики в нього буде цілих 4 роки.
Голова “Інституту Американістики” пояснює, що саме Держсекретар США Марко Рубіо має виголошувати зовнішньополітичні позиції, а не президент.
Держсекретар США Рубіо назвав росію агресором і “хоче, щоб війна скінчилася”21.01.25, 08:34 • 121140 переглядiв
Слова Трампа про проблеми росії, а саме про сподівання на те, що путін хоче укласти угоду, Фарапонов радить розцінювати, як прямий меседж росії.
Трамп: “Гадаю, путін руйнує росію, не укладаючи угоду”21.01.25, 08:21 • 43895 переглядiв
Це один із ключових сигналів його промови після інавгурації. Це прямий і неприхований сигнал, що Трамп все ж буде тиснути та пропонувати домовлятися. Фактично, це сигнал, що Трамп буде робити те, що й обіцяв — бути “миротворцем”
– сказав експерт.
За його словами, новий президент США буде хотіти “власної перемоги”, як до прикладу закінчення війни в Газі “дісталось” його попереднику Джо Байдену.
Закінчення війни все ж буде для Трампа пріоритетом, можливо, не таким швидким, як він і його команда сподівається. Це не буде миттєво, але спроби будуть
– розповідає Фарапонов.
Він додає, що навіть телефонна розмова з кремлівським диктатором буде “невдовзі”.
путін привітав Трампа з інавгурацією та заявив, що відкритий до діалогу20.01.25, 18:49 • 29356 переглядiв
На питання журналістки, що виділити українцям з промови Трампа, голова “Інституту Американістики” сказав:
“Найголовніше, це його слова про те, що він хоче бути переможцем. Він буде робити все, щоб Америка ставала сильнішою і більшою”.
Нагадаємо
Вчора Дональд Трамп офіційно вступив на посаду президента США, склавши присягу.
Під час інавгурації Трамп анонсував введення надзвичайного стану на кордоні з Мексикою та в енергетиці, заговорив про надію, що на Марсі буде встановлено прапор Америки, оголосив, що у США буде лише дві статі – чоловіча та жіноча, а от про війну в Україні не згадав.
Источник: www.unn.com.ua