Матюки і страх: чинні і колишні співробітники розповіли про стиль управління “мами АРМА” Думи

Матюки і страх: чинні і колишні співробітники розповіли про стиль управління "мами АРМА" Думи

Колишні та чинні працівники АРМА розповіли про проблеми в кадровій політиці під керівництвом Олени Думи. Співробітники скаржаться на дублювання функцій, неефективне витрачання коштів та непрозорий підбір кадрів.

Кадрова політика та управлінські рішення голови Агентства з розшуку і менеджменту активів Олени Думи викликають неоднозначні оцінки з боку її колишніх та чинних підлеглих. У коментарях УНН на умовах анонімності вони розповіли, що під керівництвом Олени Думи агентство зіштовхнулося з низкою викликів, які, за їхніми словами, перешкоджають ефективній роботі установи.

Деталі

Один зі співрозмовників УНН звернув увагу на те, що за останній рік структура АРМА кілька разів змінювалася, що вказує на хаотичний підхід до формування кадрової політики.

“Я знаю, що були випадки, у тому числі, і дублювання функцій – коли одночасно діяли дві штатні структури, і в одній, і в іншій штатній структурах були задвоєні фахівці. Тобто, наприклад, людина, яка відповідала за державні закупівлі, була призначена, виконувала свої обов’язки і отримувала зарплату в своїй штатній структурі, а в новій штатній структурі, людина, яка відповідає за ті самі функції – теж виконувала ці обов’язки і отримувала заробітну плату. Тобто фактично було неефективне витрачання бюджетних коштів. Такі випадки були”, – зазначив колишній співробітник АРМА.

Окрім того, він зазначив, що відбір на посади в АРМА відбувається без зрозумілих критеріїв і не відповідає законам про державну службу. Нерідко, за їхніми словами, у структурі агентства працюють люди без досвіду в управлінні активами, що створює додаткові виклики для досягнення цілей агентства.

“Принципи, за якими підбираються кадри, – виключно слухняний, покірний, і свій. Принципів професіоналізму немає. Управління кадрами відбувається за принципом людина має постійно бути в страху, залякана і регулярно отримувати від керівництва. І Дума цим прославляється…, відверті матюки від цієї красивої жінки – це норма. От така кадрова політика”, – скаржиться колишній підлеглий Думи.

Також співрозмовники УНН зазначили, що в агентстві бракує кваліфікованих кадрів, а плинність є надзвичайно високою. За рік, наприклад, у відділі управління активами змінилося четверо керівників. Це впливає на інституційну пам’ять та послідовність в управлінні активами, оскільки нові співробітники часто не встигають належним чином ознайомитися з процесами, перш ніж залишити посаду.

Чинні співробітники Агентства з розшуку та менеджменту активів також скаржаться на відсутність командної роботи. За їхніми словами, агентство перетворилося на місце, де “всі працюють проти всіх”, а відсутність єдиної стратегії призводить до “хаосу” всередині організації.

Для покращення роботи агентства, на думку опитаних УНН чинних і колишніх співробітників АРМА, необхідно повернутися до суворого дотримання закону, забезпечити відкритість у діяльності та залучити громадський контроль для оцінки роботи керівництва.

Такі проблеми у кадровій політиці, вірогідно впливають на ефективне управління активами, переданими в АРМА, а це своєю чергою може призвести до великих фінансових втрат для держави, оскільки компанії, чиї активи знаходяться в управлінні агентства, можуть висувати претензії на відшкодування втрат від знецінення або невідповідного зберігання їхніх активів.

Додамо

Це далеко не перший сигнал про управлінські проблеми в АРМА. З моменту призначення Олени Думи на посаду керівника агентства час від часу виникають дискусії щодо відсутності у неї достатнього досвіду. Їй навіть довелося виправдовувати за це і вона аргументувала свою експертність тим, що закінчила школу з золотою медаллю та має “шалений досвід”.

Загалом, заяви про непрозору та неефективну роботу АРМА та його очільниці Олени Думи звучали вже неодноразово. На сайті Кабінету міністрів України навіть з’явилася петиція з закликом звільнити Олену Думу з посади через її ймовірні зв’язки з проросійськими політиками та неефективне управління арештованими активами.

Окрім того, виникають сумніви щодо політичної незалежності керівництва АРМА. Зокрема, нещодавно стало відомо про можливі кулуарні домовленості, що мають місце в АРМА під керівництвом Олени Думи. За інформацією поінформованих джерел УНН, близький соратник колишнього заступника глави адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова – юрист та екснардеп Валерій Писаренко регулярно приїздить у центральний офіс АРМА у Києві на зустрічі особисто з Оленою Думою. Мета його візиту нібито полягає в обговоренні передачі великих арештованих активів на користь певних впливових осіб, зокрема Юлії Тимошенко. Серед таких активів опинився, наприклад, столичний ТРЦ “Гулівер”.

Відразу після публікації цього матеріалу в АРМА поспішили відмежуватися від цих візитів. Заявили, що у журналі відвідувачів з прізвищем і ім’ям Валерій Писаренко немає, а Олена Дума взагалі “не знайома” з екснардепом.

Однак, забули вказати, що в їхній головний офіс можна увійти ще через чотири “чорні” входи та залізти через вікно по через двом пожежним драбинам, на яких немає журналів відвідувань та охорони.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *