Прокурорство та низка скандалів: біографія Андрія Костіна, якого звільнили з посади генпрокурора Анастасія Лукашевська Ірина ЧеботніковаОсновні тези
- Андрій Костін подав у відставку з посади Генерального прокурора через скандали з фальшивими інвалідностями серед прокурорів, і його звільнення підтримали 255 депутатів.
- Костін має юридичну освіту, був народним депутатом та обіймав кілька посад у Верховній Раді, проте його кар’єру супроводжували скандали, пов’язані з можливими конфліктами інтересів та недекларуванням майна.
- Попри свою відставку, Костін залишається впливовою фігурою в українській політиці та юридичній сфері, є членом різних асоціацій і комітетів.
- Костін був призначений Генеральним прокурором у липні 2022 року, але його термін на цій посаді ознаменувався різними суперечливими ситуаціями, включаючи можливе використання службового становища в особистих цілях.
Андрій Костін більше не голова ОГП / Колаж 24 Каналу
Андрій Костін був генеральним прокурором два роки та подав у відставку 22 жовтня, уже 29 жовтня Верховна Рада підтримала його звільнення. Він став 17-м очільником Офісу генпрокурора.
- 1 Відставка Костіна
- 2 Біографія Андрія Костіна
- 3 Скандали, пов’язані з Андрієм Костіним
Відставка Костіна пов’язана зі скандалами з фальшивими інвалідностями серед прокурорів. 24 Канал зібрав деталі біографії чиновника.
Відставка Костіна
У вівторок, 29 жовтня, Верховна Рада звільнила Андрія Костіна з посади Генерального прокурора України. Рішення підтримали 255 нардепів. Перед голосуванням Андрій Костін прозвітував про свою роботу – деякі депутати йому аплодували, а деякі вигукували “ганьба”.
22 жовтня Костін після засідання РНБО щодо ситуації з МСЕК заявив, що подав у відставку. 28 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про його звільнення.
Багато ганебних фактів зловживань встановлено і в системі органів прокуратури України (…) Я вдячний Президенту України та Верховній Раді України за довіру. Але в даній ситуації вважаю правильним заявити про звільнення з посади Генерального прокурора,
– написав Костін.
Костін зауважив, що погоджується з Зеленським: неправомірні рішення щодо надання інвалідностей мають бути скасовані, а ті, хто ухвалив їх, мають відповісти.
Під час вечірнього звернення Володимир Зеленський сказав: “Сьогодні на РНБО обговорили також ситуацію в органах прокуратури України. За підсумками цієї розмови Генеральний прокурор України Андрій Костін написав заяву про звільнення”.
Біографія Андрія Костіна
Костін – професійний юрист, у 1995 році закінчив Одеський державний університет імені Мечникова за спеціальністю “Правознавство”. Усе його життя пов’язано саме з юридичною сферою, він пройшов шлях від юриста до керівника компанії.
Є заступником голови президії об’єднання адвокатів “Одеська обласна колегія адвокатів”, співзасновником і членом правління ГО “Одеський дипломатичний клуб”, а також співзасновником і директором адвокатської компанії “Право”.
Викладав конституційне, бюджетне, податкове і митне право, а також Європейську конвенцію з прав людини на курсах для юристів при Одеській обласній колегії адвокатів.
З 2000 року – член Міжнародної асоціації адвокатів (International Bar Association), протягом 2012 – 2019 років був заступником голови Ради адвокатів Одеської області, у 2013 – 2016 роках – головою комітету з міжнародних відносин Національної асоціації адвокатів України.
Політична кар’єра Костіна розпочалася 2010 року. Тоді він був у виборчому списку “Фронту змін” на виборах до Одеської міськради, але депутатом не став.
2019 року юрист балотувався як кандидат у народні депутати від “Слуги народу” на парламентських виборах. До списку цієї партії його рекомендував нібито сам Єрмак.
Костін був обраний народним депутатом України IX скликання, заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. Із січня 2020 року обіймав посаду голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, голови підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та альтернативного розв’язання спорів.
Член делегації для участі у Тристоронній контактній групі, представник у робочій підгрупі з політичних питань. Член Національної ради з питань антикорупційної політики.
28 липня 2022 року призначений Генеральним прокурором України. Михайло Подоляк тоді пояснив це призначення так: мовляв, Костін – юридичний перфекціоніст, має юридичну в’їдливість і цілодобову працьовитість в стресових умовах.
Є Заслуженим юристом України – це звання надав йому Володимир Зеленський у 2021 році.
Скандали, пов’язані з Андрієм Костіним
Передусім питання до нього виникли у зв’язку з можливим призначенням родичів на посади. Адже родичі Костіна були помічниками нардепів і самого Костіна.
Також у 2019 – 2020 роках не декларував жодного житла у Києві, хоча, за даними сайту Верховної Ради, отримував бюджетну компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера у розмірі близько 20 тисяч гривень на місяць.
У 2019 році продав дві квартири в Одесі, але не подав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Костін двічі був в окупованому Криму – у 2015 та 2018 роках. За його словами, їздив до лікаря.
2021 року брав участь у конкурсі на посаду голови САП, але не пройшов співбесіду. Громадські організації також не рекомендували його на посаду. А журналісти “Схем” виявили, що у трьох членів відбіркової комісії був імовірний конфлікт інтересів через зв’язки з Костіним.
Під час конкурсу на голову САП Костін порушив правила використання державних авто.
2022-го він відмовлявся у визначений термін відкривати справу на колишню колегу по партії Ірину Аллахвердієву за отримання нею подарунку у розмірі 20 мільйонів гривень.
У 2023 році його донька написала в інстаграмі, що її дістала “Шотландія – Фінляндія” і вона хоче “додому в Монако”. Потім дівчина пояснила, що нібито пожартувала.
Нарешті, у червні 2024 року генпрокурор відмовився прийти до Верховної Ради, щоб пояснити ймовірні корупційні дії свого заступника Дмитра Вербицького.
Источник: www.24tv.ua