З полону звільнили азовця з пухлиною мозку, який мав довічне ув’язнення від росіян Анастасія КолесніковаОсновні тези
- Україна провела 58-й обмін військовополоненими, звільнивши 95 захисників, серед яких 34 азовці, зокрема 26-річний Олексій із раком мозку.
- Олексій був засуджений до довічного ув’язнення за сфабрикованими обвинуваченнями, але його вдалося повернути з полону, і тепер він перебуває в Україні.
- У 2019 році в Олексія діагностували пухлину мозку, і тепер лікарі будуть проводити детальне обстеження його стану здоров’я.
До України з полону повернувся 26-річний азовець Олексій / Колаж 24 КаналуБільше цікавих аудіоновинСлухатиСлухати цю новину00:0000:59x Аудіо синтезовано з використанням AI. Слухати цю новину00:0000:59x Аудіо синтезовано з використанням AI.
18 жовтня Україна провела 58-й обмін військовополоненими. Серед врятованих 95 захисників – 34 азовці, зокрема 26-річний Олексій, який страждає на рак.
Олексій потрапив до полону у травні 2022 року. Понад 2 роки на нього в Україні чекала дружина Віалєтта. Жінка переживала за чоловіка не лише тому, що він був у владі жорстоких окупантів, але й через те, що той мав важку хворобу.
У неволі із небезпечним захворюванням
На початку 2024 року оборонця Маріуполя, 26-річного Олексія, засудили до “довічного ув’язнення” за сфабрикованими статтями. “Азовцю” приписали “жорстоке поводження з цивільним населенням на окупованій території” та “вбивство двох і більше осіб, скоєне організованою групою з мотивів політичної, ідеологічної ненависті”.
За словами Віалєтти, повертати засуджених у рази складніше, ніж просто полонених. “Немає жодних гарантій для них”, – додала дружина військовослужбовця.
Втім, Олексієві таких пощастило знову ступити на українську землю. Віалєтта оприлюднила в Instagram відео, де вона міцно обіймає коханого.
Відомо, що у 2019 в азовця знайшли пухлину мозку, яка важко піддається лікуванню. Кожні 3 – 4 місяці чоловік мав здавати аналізи та робити МРТ.
Наразі, каже жінка, самопочуття захисника добре. А далі вже лікарі проведуть детальне обстеження.
До слова, з полону також вдалося повернути нацгвардійця Микиту Шаульського, чиї 12-річний брат і бабуся загинули під час ракетної атаки на Кривий Ріг наприкінці вересня.
Источник: www.24tv.ua