Добровільна мобілізація: у Міноборони пояснили, чи відмовляться в Україні від ТЦК

Добровільна мобілізація: у Міноборони пояснили, чи відмовляться в Україні від ТЦК Ася Ковальова Основні тези

  • В Україні діє загальна мобілізація, і після реформи ТЦК збережуть функцію обов’язкового призову, оскільки для примусової мобілізації потрібна структура, схожа на ТЦК.
  • Представник Міноборони Олексій Бежевець підкреслив, що мобілізація не може бути виключно добровільною і все одно передбачає певний примус.
  • ТЦК також виконує соціальну підтримку військових і інші важливі державні функції, а за ігнорування запрошення до ТЦК може настати кримінальна відповідальність.

Чи можлива повністю добровільна мобілізація / Колаж 24 Каналу

Через війну в Україні діє загальна мобілізація. Навіть після реформи територіальних центрів комплектування за ними збережеться функція обов’язкового призову.

Про це заявив уповноважений Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець. За його словами, військкомати можуть бути переформатовані.

Чи можлива повністю добровільна мобілізація

Він підкреслив, що пряма мобілізація громадян до певних військових частин, яка здійснюється в обхід ТЦК, стосується лише добровольців. Для примусової мобілізації військовозобов’язаних все ж необхідна структура, схожа на ТЦК.

Бежевець нагадав, що, окрім безпосередніх мобілізаційних заходів, ТЦК також займається соціальною підтримкою військових і виконує інші важливі державні функції.

Вони можуть бути реформовані, переформатовані – що завгодно. Але ці функції все одно хтось має виконувати,
– пояснив він.

Представник Міноборони наголосив, що процес мобілізації не може відбуватися на виключно добровільних засадах і все одно передбачає певний примус.

“Відповідно, не можна казати, що це замінить мобілізацію. Мобілізація там, де є елементи примусу адміністративного і кримінальної відповідальності. Це для тих, хто не усвідомив свій громадянський обовʼязок, і незважаючи на те, що повинен служити, немає відстрочки, бронювання і все інше, тим не менше ухиляється”, – пояснив Бежевець.

Нагадаємо, що якщо людина проігнорувала запрошення до ТЦК, за що сплатила штраф, і однаково не оновила свої дані, тоді вона може настати кримінальна відповідальність.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *