Сенс ракети втрачено: що означає збиття Кинджала над Києвом, якщо летів він на Старокостянтинів Анастасія Лукашевська
“Кинджал” летів на Старокостянтинів / Колаж 24 Каналу Більше цікавих аудіоновинСлухати00:0001:011.25×1.25x Аудіо синтезовано з використанням AI. Більше АудіоновинВимкнути
Російську ракету “Кинджал”, яку називають гіперзвуковою, вочевидь можна збивати й на маршовій ділянці попри усі заявлені росіянами характеристики у дусі “аналогов нєт”.
Ситуацію із сьогоднішнім обстрілом проаналізував портал Defense Express.
“Кинджали” летіли на Старокостянтинів
Тож, як відомо, 7 жовтня, Росія здійснила спробу атакувати Україну трьома високошвидкісними ракетами Х-47М2 “Кинджал”, запущеними з літака МиГ-31К. Пуски були здійснені з аеродрому Саваслейка у Тамбовській області.
Повітряні сили прозвітували, що 2 з цих ракет збили над Київщиною, тоді як одна ракета влучила у район аеродрому Старокостянтинів у Хмельницькій області. При цьому, всі три ракети, ймовірно, були націлені на авіабазу, .
Аналітики зазначили, що росіяни запускають “Кинджали” так, що вони пролітають над столицею України. У результаті кияни чують звукову хвилю від ракет, а іноді, як сьогодні, і роботу протиповітряної оборони.
Якщо побудувати можливі варіанти прямолінійної траєкторії польоту “Кинджала” з меж Тамбовської області до Старокостянтинова, то всі вони будуть у секторі, що так чи інакше проходить через Київ або його околиці,
— ідеться у статті.
Росія створила “беззмістовну” ракету
Наголошують, що це означає те, що ворожі ракети можуть пролітати в межах зони дії систем протиповітряної оборони, які захищають столицю і мають протиракетні можливості.
“Мова йде не про збиття гіперзвукового Х-47М2 Кинджал, коли він атакує ціль, а про його успішне перехоплення на маршовій ділянці польоту. А різниця між цими двома варіантами величезна”, – зазначили фахівці.
При цьому у Defense Express пояснили, що коли Кинджал уже падає на ціль, його швидкість уже далеко не гіперзвукова. Водночас на маршовій ділянці вона якраз і має перевищувати 5 Махів, чи все одно бути більш ніж значною.
Росіяни ж стверджують, що Кинджал має можливість “маневрувати на всій траєкторії польоту”. Це, кажуть аналітики, необхідно для обходу потенційних районів протиракетної оборони.
У реальності швидкість “Кинджала” навіть на маршовій ділянці не є проблемою для виключно умовного Patriot. А попри нібито можливість маневрування ворог уперто прокладає їх маршрут у районі Києва,
– ідеться у статті.
Ба більше, це не перший випадок, коли Х-47М2 “Кинджал” збивають „”на прольоті” у районі столиці, але точно один із перших, коли подробиці перехоплення оголошені офіційно.
Тож, якщо дійсно збиття Х-47М2 “Кинджал” можливе Patriot на маршовій ділянці, це нівелює весь сенс розробки цієї ракети.
Источник: www.24tv.ua