Бачили на власні очі ракети й розтяжки: як у Харкові вчили дітей мінної безпеки Наталя БельзецькаОсновні тези
- У Харкові проводять навчання з мінної безпеки для дітей, їх організовує Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування.
- Навчання потрібне навіть для людей з віддалених від фронту районів, щоб підготуватися до можливих загроз, які можуть зберегтися навіть після закінчення війни.
Представники Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування провели навчання з мінної безпеки для дітей з Харківщини. Необхідні заходи організували відповідно до всіх норм.
Дітям обов’язково потрібно знати про небезпеку, яка може на них чатувати. Як розповіла кореспондентка 24 Каналу з Харкова Анна Черненко, ця інформація важлива не лише для людей з прифронтових населених пунктів.
Кожна дитина має свою історію
Навіть якщо територія віддалена від фронту, це не означає, що вона не може бути замінованою. Адже ворог використовує і дистанційне мінування. До того ж кожен обстріл є пов’язаний з вибуховими предметами.
Саме тому фахівці займаються просвітницькою діяльністю, проводять навчання щодо мінної безпеки. На таких зустрічах багато дітей мають свої історії, адже вони приїхали з деокупованих територій, чимало їхніх домівок повністю знищили росіяни.
Ці діти на власні очі бачили ракети, міни, снаряди, розтяжки. Коли чуєш їхні розповіді – стає дуже важко. Тому важливо розповідати про мінну безпеку й це радять робити не тільки вчителям, але й батькам,
– зауважила Анна Черненко.
Фахівці докладають великих зусиль, щоб проводити такі уроки в школах від молодших класів і навіть для дітей в дитячих садочках. Зрозуміло, що навчання в Харківській області відбуваються дистанційно, але навіть там вчителі намагаються щоразу нагадувати про мінну безпеку.
Фактично ми живемо в зоні бойових дій. У нашому регіоні складні обставини, тому діти повинні володіти і правилами безпеки, і відповідним навчальним матеріалом. Цю тему ми постійно інтегруємо в різні предмети, тому що в цьому є потреба,
– розповіла викладачка Ганна Гаргун.
Навіть після закінчення війни, люди мають знати про те, як жити на деокупованих територіях, які потенційно заміновані. Тому вже зараз батьків і їхніх дітей закликають поглиблювати знання та в жодному разі не порушувати правила мінної безпеки.
Источник: www.24tv.ua