Росіяни відняли у нього дар мови: історія українського матроса після 2,5 років у полоні Ярослав ПогончукОсновні тези
- 22-річний український морський піхотинець Юрій Гульчук був захоплений у полон російськими військовими у квітні 2022 року та піддавався жорстоким тортурам протягом понад двох років.
- У вересні 2024 року його обміняли на інших полонених, але його фізичний та емоційний стан залишався критичним, про що розповіла його мати Мілана Компанієць.
- До полону Юрій був студентом факультету китайської філології, але вирішив приєднатися до армії у 2021 році, мріючи служити біля моря в Миколаєві.
- Під час перебування у полоні Гульчука жорстоко катував охоронець, якого називали “Доктор Зло”, що призвело до втрати ним здатності говорити та виражати емоції.
- На відео, опублікованому після його повернення, видно, що Юрій не проявляє жодних емоцій і не може говорити, незважаючи на радісні обійми матері.
Український матрос втратив дар мови у російському полоні / Колаж 24 Каналу
22-річний український морський піхотинець Юрій Гульчук потрапив у полон в квітні 2022 року. Після понад двох років у російському полоні, де його піддавали жорстоким тортурам, Гульчук втратив здатність говорити та виражати емоції.
Після обміну полоненими у вересні 2024 року Гульчук повернувся додому, але його фізичний та емоційний стан залишається критичним. Про це розповіла його матір Мілана Компанієць у коментарі “Медійній ініціативі”.
Що відомо про повернутого з полону матроса
Юрій Гульчук — матрос 36-ї окремої бригади морської піхоти. До цього він навчався на факультеті китайської філології, але на другому курсі, восени 2021 року, вирішив приєднатися до армії. Його мрією було служити в Миколаєві біля моря, тому йому дуже все подобалося.
Армія – це найкраще, що трапилося в моєму житті,
– заявляв матрос.
Через кілька місяців почалася повномасштабна війна, яка докорінно змінила все. Після пів року служби Юрій опинився в самому центрі бойових дій. 12 квітня 2022 року російські окупанти захопили його в полон на заводі Ілліча в Маріуполі. Тоді йому було лише 20 років.
Для Мілани Компанієць, мами Юрія, це стало справжньою трагедією, оскільки спочатку вона взагалі не знала, чи її син живий. У січні 2024 року під час обміну полоненими звільнили українських воїнів, які були разом із Юрієм в одній камері, і мати отримала хоч якусь інформацію про сина, але вона не впевнена, що хотіла б це знати.
Як Юрія змінив російський полон
Річ у тім, що Юрія жорстоко катував охоронець, якого вони називали “Доктор Зло”. Російські військові били українського полоненого електродубцем, оскільки він не реагував на тортури, що викликало невдоволення мучителя, і той застосовував ще більше насильства.
Те, що він тепер не розмовляє, вже не самозахист. Хлопці намагалися з ним поговорити, але він і слова не міг вимовити. Я не знаю, чи порушений у нього мовленнєвий центр, чи щось із м’язами рота або горла,
– розповіла мати полоненого українця.
14 вересня 2024 року Юрія Гульчука обміняли, але його стан залишався важким.
Юрій Гульчук після полону втратив дар мови та позбувся емоцій: дивіться відео
На відео, опублікованому в мережі, видно, що на його обличчі немає жодних емоцій, і він мовчить, поки мати його обіймає і радіє, що після двох з половиною років син нарешті вдома.
Источник: www.24tv.ua