Мобілізація в Україні: чи можуть призвати до служби людей з інвалідністю ІІІ групи

Мобілізація в Україні: чи можуть призвати до служби людей з інвалідністю ІІІ групи Ася Ковальова Основні тези

  • Усі чоловіки від 25 до 60 років підлягають призову в Україні, але люди з інвалідністю можуть отримати відстрочку.
  • Законодавство не вказує конкретну групу інвалідності, тому особи з інвалідністю третьої групи також звільнені від мобілізації у 2024 році.
  • Підставою для встановлення третьої групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення, що потребують соціальної допомоги та захисту.
  • Люди з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп звільняються від військової служби, але можуть служити за власним бажанням.
  • Деякі категорії людей, зокрема ті з важкими захворюваннями або травмами, не зобов’язані проходити повторну медичну комісію.

Чи можуть мобілізувати людей з інвалідністю ІІІ групи / Колаж 24 Каналу

У зв’язку із загальною мобілізацією в Україні усі чоловіки від 25 до 60 років підлягають призову. Однак люди, які мають певну ступінь інвалідності, можуть отримати відстрочку.

Деякі особи з інвалідністю досі мають відстрочку від мобілізації незалежно від групи інвалідності. Про це повідомляють юристи адвокатського об’єднання “Бачинський і партнери”.

Чи може людина з інвалідністю отримати відстрочку

Як зазначили спеціалісти, відповідно до законодавства, підлягають призову, а отже мають відстрочку від мобілізації особи, які мають інвалідність.

Юристи зауважили, що група інвалідності в статті не вказується, а тому люди з інвалідністю третьої групи не підлягають мобілізації у 2024 році.

Підставою для встановлення 3 групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності особи, зокрема її працездатності, але потребують соціальної допомоги та соціального захисту,
– нагадали в адвокатському об’єднанні.

Так, люди з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп звільняються від військової служби, але можуть піти служити за власним бажанням.

Також юристи додали, що деякі категорії людей не зобов’язані проходити повторну медичну комісію:

  • особи, яким інвалідність II і III груп було встановлено в порядку підвищення / зменшення групи інвалідності,
  • особи, яким інвалідність встановили також/або за результатами захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), отриманих під час захисту України,
  • особи, яким інвалідність встановлена за відсутності кінцівок (кистей рук, стоп ніг, одного з парних органів),
  • особи, у яких були виявлені онкологічні хвороби, інтелектуальні порушення або психічні розлади, церебральний параліч, паралітичні синдроми у зв’язку з інвалідністю з дитинства.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *