Завершиться повним фіаско: як росіяни провалили контрнаступ на Курщині Вікторія ГрабовськаОсновні тези
- Російські сили майже місяць готували контрнаступ у Курській області, але їхні дії виявилися низько ефективними та посередніми.
- Українські сили оборони просунулися в районі Коренева та розпочали наступальні дії в Глушківському районі, що розділило цей район на дві частини і призвело до ізоляції західної частини.
- Російські підрозділи, які наступали у напрямку Опанасівка – Снагість, ризикують бути оточеними та перерізаними.
- Контрнаступ росіян був очікуваний, але вони не були готові до таких дій через недостатню кількість особового складу, що призвело до їх невдачі.
Росіяни майже місяць збирали сили, щоб розпочати контрнаступ в Курській області. Хоча вони просувались по кількох напрямках, тільки один з них виявився більш-менш вдалим.
Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, зазначивши, що це напрямок – Опанасівка – Снагість. На цьому напрямку росіяни намагались деблокувати Глушківський район, в якому розпочався наступ Сил оборони України.
Розпочався нераціонально
“Результати російського контрнаступу на Курщині досить посередні та низько ефективні”, – наголосив він.
Водночас Сили оборони України просунулися в районі Коренева, охопили цей населений пункт зі сходу. Також в Глушківському районі розпочали наступальні дії в поблизу Веселого з вектором руху на районний центр Глушкове.
Якщо українські сили успішно вийдуть до Глушкового та візьмуть його під контроль, тоді у чому був сенс російського контрнаступу? Адже наступ Сил оборони України розрізав Глушківський район на дві частини, західна опинилась в ще більшій ізоляції, аніж до того, а підрозділи, які наступали у напрямку Опанасівка – Снагість, з півночі можуть бути перерізані, а також потрапити в оточення,
– зауважив Коваленко.
Загалом контрнаступ росіян був очікуваний і рано чи пізно він мав відбутися. Проте, на його думку, розпочався він нераціонально, росіяни не стабілізували зіткнення. Вони збільшили ресурс до 35 тисяч Курського угруповання, а для початку таких бойових дій потрібно мати хоча б 50 тисяч особового складу. Тому ворог не був готовий до контрнаступальних дій. Результати цього ми зараз бачимо.
Невдалі контрнаступальні дії росіян можуть закінчиться дуже погано для них. Проблема в тому, що вони використовують Глушківський район для контрнаступу у Коренівській район. Якщо ворог почне масово тікати після розрізання їхнього угруповання, то він втратить все те, що нібито там звільнив. Унаслідок цього повністю вирізається з мапи Курської області не тільки Глушківський район, а й більша частина Коренівського району.
Тоді контрнаступальні дії росіян завершаться повним фіаско та ганьбою не тільки генерального штабу Росії, але й нового глави міноборони Андрєя Бєлоусова,
– зазначив Олександр Коваленко.
До слова, аналітик платформи DeepState Роман Погорілий вважає, що росіяни у Курській області потрапили в оточення. Вони намагаються пробиватися, а ЗСУ у відповідь ведуть з ними бої. Проте робити якісь висновки “важко та зарано”.
Ситуація в Курській області: дивіться на карті
Источник: www.24tv.ua