Підлизався до Путіна і Сі : президент Казахстану видав цинічну заяву про війну в Україні Анастасія КолесніковаОсновні тези
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув до Казахстану з офіційним візитом, де обговорив з президентом Касимом-Жомартом Токаєвим бойові дії в Україні.
- Токаєв назвав Росію “непереможною” у військовому плані та висловив занепокоєння щодо можливих непоправних наслідків подальшої ескалації війни.
- Президент Казахстану висловив жаль, що Україна не підписала Стамбульську угоду у 2022 році, яка могла б стати шансом на перемир’я.
- Токаєв наголосив на необхідності розгляду мирних ініціатив від різних держав.
- Він заявив, що спершу треба призупинити військові дії, а потім перейти до обговорення територіальних питань, підтримавши мирні плани Китаю та Бразилії.
- Він зазначив, що Казахстан має стратегічне партнерство з Росією, але також симпатизує українському народу.
Токаєв назвав Росію “непереможною” і визнав, що симпатизує українцям / Фото з відкритих джерел
Канцлер Німечинни прибув до Казахстану з офіційним візитом. Однією із тем розмови Олафа Шольца і Касима-Жомарта Токаєва стали бойові дії в Україні.
Очільник Казахстану вирішив поділитися тим, як він бачить врегулювання військового конфлікту в Україні. Його заява стала своєрідним відгомоном виступу Путіна на Східному економічному форумі. Тоді диктатор казав про можливі мирні переговори з Україною на Стамбульських умовах.
Лавірував між Росією і Китаєм
Під час спілкування з Шольцем Токаєв назвав Росію “непереможною” у військовому плані. Він зазначив, що, мовляв, подальша ескалація війни призведе до непоправних наслідків для всього людства і насамперед для всіх країн, які безпосередньо залучені до російсько-українського конфлікту.
Опісля президент посумував за тим, що хороший шанс на перемир’я було втрачено, коли України відмовилася укладати Стамбульську угоду у 2022 році.
Водночас Токаєв наголосив, що нібито ще не пізно “випити мирову”. На його думку, слід ретельно розглянути всі мирні ініціативи різних держав, зупинити військові дії, а потім перейти до обговорення територіальних питань.
На наш погляд, мирний план Китаю та Бразилії заслуговує на підтримку. Керівники держав приходять і йдуть, а народи, тим паче сусідні народи мають жити у світі та взаєморозумінні,
– заявив політик.
Окремо він додав, що з Росією Казахстан має співробітництво в рамках стратегічного партнерства та союзництва, і водночас з “непідробною симпатією” ставиться до українського народу.
До слова, президент Зеленський нещодавно розгромив китайсько-бразильський план.
Источник: www.24tv.ua