У сеймі Польщі сказали, чи вступить Україна до ЄС без розв’язання питання Волинської трагедії

У сеймі Польщі сказали, чи вступить Україна до ЄС без розв’язання питання Волинської трагедії Вікторія КульженкоОсновні тези

  • У польському сеймі вважають, що питання Волинської трагедії не повинно завадити вступу України до ЄС.
  • Прем’єр Польщі Дональд Туск раніше заявляв, що Україна не зможе стати членом ЄС без вирішення історичних питань з Польщею, проте маршалок Сейму Шимон Головня з цим не згоден.
  • Головня підкреслив, що розбіжності з історичними питаннями між Україною та Польщею залишаться, але їх можна буде обговорювати вже в рамках Євросоюзу.
  • Він також зазначив, що під час операції “Вісла” українці були примусово виселені з своїх територій, і якщо копатися в історії, розмова може бути складною.
  • МЗС України уточнило, що голова відомства не висловлював територіальних претензій до Польщі.

Україна та Польща матимут розбіжності / GettyImagesБільше цікавих аудіоновинСлухати00:0000:501x1x Аудіо синтезовано з використанням AI. Більше АудіоновинВимкнути

Україна та Польща мають певні розбіжності у бачення історичних питань. У польському сеймі вважають, що це не має завадити нашій державі увійти до Євросоюзу.

Раніше прем’єр Польщі Дональд Туск говорив, що Україна не зможе стати членкинею ЄС поки не розв’яже історичні питання із його країною. Натомість маршалок польського Сейму Шимон Головня вважає, що це можна обговорювати вже після того, як наша держава увійде до блоку.

Розбіжності будуть і надалі

За словами маршалка, Україна та Польща і надалі матимуть деякі розбіжності між собою щодо Волині.

Там ми матимемо їх, і ми обговорюватимемо їх і надалі, але вже у безпечній екосистемі Євросоюзу,
– наголосив Головня.

Він також зазначив, що всі знають, що під час операції “Вісла” українці були примусово виселені зі своїх територій, щоб жити, зокрема, в Ольштині. Головня підкреслив, що якщо копатися в історії, то якість розмови може бути іншою, адже можна докоряти один одному за погані речі, які поляки робили українцям, а українці – полякам.

У МЗС України згодом уточнили, що голова відомства не висловлював територіальних претензій до Польщі.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *