Українські військовополонені підтвердили нестерпні умови в російському полоні Поліна БуяноваОсновні тези
- Українські військовополонені підтвердили жорстокі умови у російському полоні, включаючи катування, відсутність достатньої кількості їжі та води.
- Україна та Росія провели спільне опитування звільнених військовополонених, зберігаючи конфіденційність відповідей.
- Дмитро Лубінець вимагає зміни ставлення Росії до українських полонених та зауважив, що навіть російським представникам було важко документувати розповіді українців.
Україна та Росія провели опитування звільнених з полону / Колаж 24 Каналу
Росіяни жорстоко катують українських військовополонених, не дають достатньо їжі та води й не дозволяють писати листи.
Україна та Росія провели спільне опитування звільнених з полону, але домовились не розголошувати відповіді. Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.
В яких умовах утримують полонених
Опитування військовополонених з обох боків провели після обміну 17 липня.
В нас вперше приїхали два співробітниками моєї контрвізаві Москалькової, були два мої представники. Вони спочатку поспілкувались з українськими військовополоненими, які поверталися з російського полону, потім поспілкувалися з російськими військовополоненими, які повертались з українського спеціально створеного табору для російських військовополонених,
– розповів Лубінець.
За його словами, російські військовополонені не просто казали про виконання Україною всіх Женевських домовленостей, а й напряму розказували, яким чином надавалась медична допомога, як їм давали можливість телефонувати своїм рідним.
Натомість українські військовополонені… коли побачили моїх представників, вони зрозуміли, що все відбудеться, тобто вже можна більш-менш розказувати, що насправді там відбувалося,
– сказав уповноважений Верховної Ради.
Дмитро Лубінець наголосив, що в Росії має докорінно змінитись ставлення до українських військовополонених. За його словами, навіть самим російським представникам було важко документувати те, що розповідали українці про перебування у ворожому полоні.
Нагадаємо, 17 липня з російського полону повернули ще 95 захисників. Серед них є воїни ЗСУ, Національної гвардії, тероборони та прикордонники. Усі звільнені цього разу – чоловіки: 88 рядових та сержантів і 7 офіцерів.
Источник: www.24tv.ua